Thomas Lüthi do závodu možná nenastoupí

Zranění ovlivnilo Tomův výkon více než sám čekal a rozhodnutí o jeho startu v závodu padne až po ranním warm-upu.

Thomas Lüthi do závodu možná nenastoupí
Po včerejším trochu deštivém dni, ve kterém dosáhl Tom na ještě místy vlhké trati 10. nejlepšího kvalifikačního času, dnes ráno ve volném tréninku svůj čas zlepšil o cca 0,7 sekundy a obsadil 7. pozici. Zdálo se, že dokáže překonat stále ještě bolestivé zranění (srůstající zlomenina klíční kosti) a posunout se v kvalifikačním pořadí vzhůru.
Do kvalifikace Tom nastoupil bez obvázání postiženého místa, které přeci jen omezovalo jeho pohyb. Bohužel zhruba po 10 minutách zajel s bolestivou grimasou do boxů, kde si nechal zranění opět zafixovat a nedobrovolně zde tak navíc strávil více než 5 minut. „Snažil jsem se koncentrovat na jízdu, ale příliš mě to bolelo, a tak jsem zajel do boxů. Od pátku dostávám injekce proti bolesti, moc mi to však nepomáhá. Ještě nevím, zda nastoupím do zítřejšího závodu, rozhodnu se až po warm-upu.“ Po vyjetí z boxů se Tom dokázal zlepšit jen nepatrně, nezopakoval svůj ranní čas a klesl na celkové 17. místo.
Sandro Cortese dokázal oproti včerejšku podstatně zrychlit, ale vzhledem ke zlepšením ostatních pilotů svoji pozici nevylepšil a do zítřejšího závodu odstartuje z 21. místa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist