Těžký rok Bena Spiese

Už sezona 2012 nebyla pro Bena Spiese ideální. Tehdy ještě jezdec tovární Yamahy měl v několika závodech velkou smůlu na technické problémy, což si také časem vyžádalo jezdecké chyby. Vše nakonec vyvrcholilo těžkým pádem v Malajsii, kde si zranil pravé rameno, kvůli němuž loni předčasně ukončil sezonu.

Těžký rok Bena Spiese
Tímto způsobem se také rozloučil s Yamahou, protože jeho další kroky vedly do satelitní skupiny Ducati Pramac Racing. V sedle Ducati GP13 ale absolvoval pouze závod v Kataru a Austinu. Právě v jeho rodném Texasu padlo rozhodnutí s nedoléčeným zraněním dál nezávodit a veškerý čas věnovat léčbě. Spies proto dělal maximum včetně speciálních rehabilitací v Dallasu.

Znovu závodit chtěl Američan v Mugellu, ale nakonec byl den návratu stanoven na domácí Grand Prix v Indianapolisu. Potom, co Ben Spies komentoval pro motogp.com přímé přenosy z Laguny Seca, byl nesmírně rád, že tuto roli vymění za něco, co mu je jeho srdci nejblíž. Závodění. V sobotním třetím trénink Američan ale havaroval a zranil si levé rameno. První diagnóza zněla – vykloubené rameno. Později ji však překvalifikovali na separaci ramene pátého stupně (stupnice je od 1 do 6 - poznámka redakce).
„Ještě dnes hodně lidí říká, že jsem si rameno vykloubil, ale diagnóza byla stanovena na pátý stupeň separace,“ uvedl v rozhovoru pro motogp.com Ben Spies. „A to je rozdíl. Předtím jsem měl u pravého ramene stupeň dva až tři a dokázal s tím závodit, ale při pátém stupni nic podobného dělat nejde. Stupeň pět také znamenal, že je třeba podstoupit operaci a to bylo hodně těžké. Nebylo snadné to přijmout.“

Za Bena Spiese často do závodů nastupoval Michele Pirro z testovací stáje Ducati. Nyní ale pojede v sedle jeho motocyklu Kolumbijec Yonny Hernandez, který už také absolvoval první test. „Přeji mu štěstí. Je to pro něho ohromná příležitost, i když bohužel na můj úkor, ale věřím, že odvede dobrou práci a povede si dobře,“ pokračoval Američan, který přesný datum svého návratu zatím nezná. „V této chvíli mi doktor nebyl schopen říct konkrétní datum. Uvidíme, jak rychle bude probíhat léčba a rehabilitace. Rád bych jel alespoň poslední závod nebo přinejmenším absolvoval poslední test, ale v této chvíli to vypadá celkem obtížně. Musíme počkat a uvidíme.“
Nabízí se tedy otázka, zda Ben Spies bude vůbec s Pramac Racingem nadále pokračovat. V médiích už se objevilo pár informací, že to s Benem Spiesem nevypadá u satelitní stáje Ducati dobře. Američan má ale s italskou skupinou smlouvu na rok 2014 a ani na okamžik nepochybuje o tom, že by měla být v ohrožení.

„Máme s Ducati skvělý vztah. Nic z toho, co jsem si měl příležitost přečíst se tam neděje. S chlapy od Ducati si každých pár dní voláme, takže jsem v obraze, jak pokračují s motorkou, co nového se bude testovat a tak dále,“ řekl Američan, který zatím bohužel nemůže ani začít trénovat. „Trénovat teď vůbec nemůžu, je to těžké. Když jsem spadl, byl to frustrující okamžik, ale když jsem pak seděl ve zdravotním centru … hlavou vám prolétnou myšlenky na tým, fanoušky, na všechny ty lidi, kteří vám s návratem pomáhali, na rodinu a na všechnu tu práci, kterou bylo třeba udělat, abych se dokázal vrátit.“
A jak tedy Ben Spies vidí svoji budoucnost? „Dřív než si stanovíme nějaké cíle (pro rok 2014), je třeba v první řadě získat stoprocentní zdravotní stav, pak máme dostatek času k návratu na motocykl a ke stanovení si nových cílů. Pokud se nám to podaří tak vím, co můžeme udělat a tým to ví také. Příští týden jdu za lékařem, který by měl stanovit začátek rehabilitace,“ dodal Ben Spies.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist