Texas: Jeviště pro první Márquezovo vítězství?

První závod letošní sezóny MotoGP přinesl ve Španělsku nový rekord u televizních obrazovek. 4,5 milionů Španělek a Španělů chtělo vidět závod na okruhu "Losail International Circuit". A nebyli rozhodně zklamáni: Mistr světa Jorge Lorenzo (Yamaha) suverénně vyhrál a debut Marca Márqueze v královské kubatuře překonal všechna očekávání. Největší současný talent porazil svého rutinovaného týmového kolegu Daniho Pedrosu a dojel ve svém úplně prvním závodě MotoGP na podiové umístění.

Pro druhý letošní závod MotoGP na novém okruhu "Circuit of the Americas" (COTA) v Austinu už týmy Repsol Honda, Yamaha a LCR Honda v průběhu března na tomto místě testovaly. A Márquez byl na trati - nové úplně pro všechny - jasně nejrychlejší.
MotoGP 2013 - Test Austin
01- Marc Marquez – Repsol Honda Team – Honda RC213V – 2.03.281
02- Dani Pedrosa – Repsol Honda Team – Honda RC213V – 2.03.898
03- Stefan Bradl – LCR Honda MotoGP – Honda RC213V – 2.04.225
04- Jorge Lorenzo–Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – 2.04.351 (pouze 2 dny testů)
05- Valentino Rossi–Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – 2’04.960 (pouze 2 dny testů)
06- Blake Young - Attack Performance - APR Kawasaki - 2.12.186 - CRT
07- Michael Barnes - GP Tech - BCL Suzuki - 2.13.993 - CRT

Nabízí se tedy otázka, bude Austin jevištěm prvního vítězství mistra světa Moto2 v královské kubatuře MotoGP?

Nabízíme vám snímky z onboard kamery z motocyklu Daniho Pedrosy při tomto testu. Jen čistě náhodou ho také předjíždí Márquez...Že by tím bylo něco naznačeno pro GP-Texas?