Testy MotoGP - Sepang, 1. den

Královská kubatura motocyklové silnice zamířila už podruhé během jednoho měsíce do Asie, na okruh "Circuit Sepang". Začátkem února zde byla jasná převaha jezdců na motocyklech Honda, v Top7 jich bylo dokonce pět. Dnes to vypadá zatím úplně stejně, na prvních dvou místech byli opět jezdci na Hondách, a v Top8 jich bylo celkem 5.

Nejrychlejším jezdcem úvodního dne testování byl australský tovární pilot Hondy Casey Stoner časem 2.00.987, který tento skvělý čas zajel v poslední hodině testování dnešního dne. Jako druhý skončil jeho týmový kolega Dani Pedrosa a na místo třetí se v závěru dostal mistr světa Jorge Lorenzo s Yamahou.
Překvapením bylo čtvrté místo zkušeného Colina Edwardse se satelitní Yamahou Tech3, za kterým následoval třetí pilot z továrního týmu Repsol Honda, Andrea Dovizioso. Top6 dnes dokompletoval druhý tovární jezdec Yamahy, Američan Ben Spies. Druhým velkým překvapením úvodu druhého testování v Sepangu byl ex-mistr svět dvěstěpadesátek Hiro Aoyama, dnes se satelitní Hondou na výborném sedmém místě. Za ním byl klasifikován jeho týmový kolega Marco Simoncelli - nejrychlejší pilot úvodních testů začátkem února na stejném okruhu - sledován svým krajanem a ex-šampionem Valentinem Rossim s Ducati a konečně elitní desítku uzavřel Alvaro Bautista na Suzuki.

V samotném závěru zrychlil ale podstatně i náš Karel Abraham - o 0,7 sekundy a ačkoliv se to zatím neodrazilo ve výsledkové listině, tak jeho časová ztráta na De Puineta, Crutchlowa či Capirossiho je opravdu minimální. Abaja absolvoval během dnešního dne i jeden pád: "Motorka moc poškozená není, já jsem v pořádku úplně.“ potvrdil jezdec po skončení dnešního testu a dodal: "Problémy nám dnes činilo nastavení trakce, na výjezdu ze zatáček motorka hodně klouzala. Něco jsme vymysleli a doufáme, že to zítra pomůže. Na trati je pár míst, kde se musím zlepšit já,“ konstatoval dále brněnský pilot.