Testy CRT - Aragón, 2. den

Závěrečným dnem pokračovaly testy MotoGP jezdců a týmů CRT na okruhu MotorLand Aragón. Ani tentokráte ale nebylo počasí zrovna nejideálnější, ovšem na rozdíl od včerejška se testovat aspoň v omezené míře dalo.

Testy CRT - Aragón, 2. den
Druhý den testů CRT na okruhu v Aragonu znepříjemňoval jezdcům opět hodně studený vítr, přesto se pět jezdců CRT - bez Italů Pasiniho, Pirra a Petrucciho (chyběli z různých důvodů) - snažilo využít dnešního dne co nejvíce.
Jako první vyrazil na trať jezdec týmu Avintia Racing Yonny Hernandez a po něm i jeho týmový kolega Ivan Silva. Oba dva jezdili dlouhé runy na deset kol, aby zjistili své jezdecké pocity s prototypovými motocykly BQR-FTR vybavenými speciálně vyladěnými superbikovými motory Kawasaki. 
Kolem 13. hodiny vyjel na trať Aleix Espargaró (Power Electronics Aspar), ovšem objel pouhá tři kola, neboť dospěl k názoru, že je trať příliš nebezpečná. Teprve později odpoledne se Espargaró a jeho týmový kolega Randy De Puniet vydali opět na trať, přičemž Francouz se zaměřil na správnou geometrii svého motocyklu ART a Španěl zase zkoušel starty.
Nejpilnějším tak bylo duo týmu Avintia Racing, když Silva zaznamenal čas 1:53.373 min., zatímco jeho týmový kolumbijský kolega Hernandez si připsal 1:53.588. Časy, které oba jezdci týmu Avintia dosáhli, jsou přibližně o 4 sekundy pomalejší než je platný rekord okruhu, ovšem časy se vzhledem k dnešním povětrnostním podmínkám nedají vůbec srovnávat.

Jediný, který v závěrečných hodinách (když už byly testovací podmínky podstatně lepší) chyběl, byl James Ellison (Paul Bird Motorsport) v důsledku hodně brutálního pádu.

Posledním testem bude oficiální test IRTA na okruhu Jerez de la Frontera, který je naplánován od 23.-25. března.

Rekord okruhu: 2011 Casey Stoner 1'49.046
Nejrychlejší kolo: 2011 Casey Stoner 1'48.451

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist