Testovací program královské MotoGP

Dnes vyprší zákaz testování v případě mistrovství světa superbiků WSBK a některé týmy zahájí první zkoušky už ve čtvrtek 16.ledna na okruhu v Almerii. Pro týmy seriálu Grand Prix platí zákaz zkoušek až do konce ledna, nicméně začátkem února se předsezonní příprava rozjede na plné obrátky.

Testovací program královské MotoGP
Stěžejním pilířem příprav na novou sezonu je dvojice třídenních testů na okruhu v Sepangu. První testovací blok zahájí jezdci a týmy královské kubatury v úterý 4.února, druhý koncem měsíce ve středu 26.února.

Začátkem března je na programu třídenní vložený test pneumatik na australském okruhu Phillip Island. Tento test si vyžádal dodavatel pneumatik Bridgestone, protože loni měli jezdci v australské Grand Prix problémy s životností obutí. Testu se zúčastní jezdci továrních týmů Ducati, Hondy a Yamahy.
Od 7.března testují týmy královské kubatury na okruhu Losail v Kataru. V dějišti zahajovací Grand Prix sezony stráví tři dny, následuje krátký odpočinek a pak už na všechny čeká ostrý start do letošního ročníku, který je v kalendáři mistrovství světa stanoven na třiadvacátého března.

V královské kubatuře má Česká republika zastoupení v podobě Karla Abrahama a jeho týmu Cardion AB Motoracing. Brněnský závodník ukončil loňskou sezonu předčasně kvůli zranění ramene a zdravotní problémy nakonec řešili operací. V Sepangu zjistí nejen jak je na tom po zdravotní stránce, ale rovněž si tam poprvé vyzkouší novou Hondu RCV1000R.

MotoGP, předsezonní testy 2014:

4. až 6. února - Sepang International Circuit - Malajsie
26. až 28. února - Sepang International Circuit - Malajsie
3. až 5. března - Phillip Island Grand Prix Circuit - Austrálie (test pneumatik)
7. až 9. března - Losail International Circuit - Katar

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist