Test v Motegi znovu ovlivnilo počasí

Podobně jak začátkem srpna, tak také dnes ovlivnila nepřízeň počasí první den druhého testu Casey Stonera s Honda Racing Corporation (HRC), který probíhá na japonském okruhu Twin Ring Motegi. Australan sice ukončil závodní kariéru v GP Valencie 2012, ale pro HRC nyní testuje RC213V.

Test v Motegi znovu ovlivnilo počasí
Casey Stoner před měsícem testoval prototyp Hondy RC213V v současné specifikaci továrních jezdců Marca Márqueze a Daniho Pedrosy, ale také vyzkoušel nový model litrové Hondy určený pro sezonu 2014. Tento model je již plně k dispozici tovární skupině a jeho nasazení je čistě na rozhodnutí jednotlivých týmů a samotných jezdců.

Druhý test Casey Stonera s HRC by měl poprvé nabídnout zpětnou vazbu u jejich produkční verze RC213V, která je určena k prodeji týmům, jako například Cardion AB Motoracing, jenž nedávno potvrdil jednání o nákupu těchto motocyklů pro rok 2014. Takže tento stroj bude nyní v rukou Casey Stonera, jenž důkladně prověří jeho kvality. A to už zítra, protože na čtvrtek v Motegi hlásí hezké počasí.
„Jsme nesmírně rádi, že máme tak rychlého testovacího jezdce jakým je Casey Stoner,“ uvedl Livio Suppo pro motogp.com. „Pro nás je to ideální situace, protože Casey od Valencie 2012 nezávodí, takže mít jezdce jeho kalibru, který se podílí na vývoji našeho motocyklu, je pro nás jako sen.“

Australan Casey Stoner vyhrál titul mistra světa v královské kubatuře v roce 2007 s Ducati a v roce 2011 s Hondou. Potom, co opustil svět motocyklových závodů se jeho pozornost zaměřila na čtyři kola a konkrétně na automobilovou sérii V8 Supercars.

Aktualizováno 5.září 2013

Ani ve čtvrtek nepřálo Hondě počasí a Casey Stoner v Motegi nedokázal splnit plán testů, který HRC měla připravený zejména pro jejich produkční verzi RC213V. Na japonském okruhu testovací tým zůstane s jezdcem Takumi Takahashim a budou pracovat na zkouškách techniky při jízdě na mokrém povrchu.

Další test, který HRC s Australanem Casey Stonerem absolvuje je na programu ve dnech 2. a 3. října 2013.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist