Test s Casey Stonerem Ducati zrušila

Plánovaný test Ducati s Casey Stonerem, který měli na programu tento víkend v Kataru, museli Italové zrušit, protože došlo ke kolizi s pravidly motocyklového šampionátu ohledně testu na dráze, kde bude v příštích čtrnácti dnech Grand Prix.

Test s Casey Stonerem Ducati zrušila

V pátek končí na okruhu v Losail poslední předsezonní test královské kubatury a Ducati měla v plánu na okruhu v Losail zůstat o něco déle s testovacím týmem. Navíc povolali Casey Stonera, který měl vyzkoušet Desmosedici GP16. Jenže nastal problém s výkladem pravidel, co se týče minimálního období mezi testem a Grand Prix, pokud je test na stejném okruhu jako Grand Prix.

Ducati počítala čtrnáct dnů do dne závodu, který je v neděli 20.března. Nakonec se na žádost Ducati k věci vyjádřilo vedení závodu s tím, že čtrnáct dnů není do dne závodu, ale do dne technických přejímek, což je čtvrtek. Vzhledem k tomu, že v Kataru už ve čtvrtek testují, tak pravděpodobně středa.

Minimální hranici čtrnácti dnů je třeba dodržet v případě privátního testu. Oficiálních testů, které tam třeba příští týden jedou jezdci nižších kubatur se to netýká, protože to testují všechny týmy. Nikdo tak nezíská výhodu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist