Test Losail: Ohlasy jezdců

Jak viděli uplynulé dva dny a vlastně testování vůbec, všichni jezdci královské kubatury MotoGP, tak to se dozvíte v článku.

Test Losail: Ohlasy jezdců
Skončily testy v Losailu, sezóna MotoGP je těsně před námi. Zatímco v Sepangu dvakráte dominoval úřadující mistr světa Valentino Rossi - ovšem zřejmě všichni dobře vědí, že Sepang je jeho oblíbenou tratí, tak v Losailu zase časově vyhrál díky druhému dni testování ex-mistr světa Casey Stoner - přičemž Losail je zase jeho specialitou, neboť zde za poslední dobu vyhrál závod 3x po sobě!

A zde jsou tedy názory jezdců po testech v Kataru:


Casey Stoner (Ducati Marlboro Team), 1.

"Jsem velmi šťastný, jak proběhly tyto testy a naše odvedená práce. Mohl jsem jezdit rychlé konstantní  časy i s opotřebovanými pneumatikami. Mám rád tento nový motocykl a jsem také rád, že ostatní jezdci na Ducati, především Nicky, jezdili také rychle a jen potvrdili, že nová GP10 je výborná".


Valentino Rossi (Fiat Yamaha Team), 2.

"Byl to opět výborný testovací den. Koncentrovali jsme se hlavně na závodní přípravu a cítíme se na 11. duben dobře připraveni. Konečně jsou testy za námi a já už se nemohu dočkat, až začne sezóna. Všech 6 dnů testů jsme byli hodně rychlí, nová M1 je konkurence schopná a my jsme v dobré formě".


Andrea Dovizioso (Repsol Honda Team), 3.

"Jsem s oběma dny velmi spokojený, neboť jsme se v praxi přiblížili absolutní špičce. V závěru jsme chtěli zajet závodní simulaci, ale dráha už hrozně klouzala a nechtěli jsme riskovat. Ovšem jsme blízko Stonera a Rossiho".


Ben Spies (Monster Yamaha Tech 3), 4

"Když jde něco hodně nakřivo, tak jde nakřivo úplně všechno. Špatně jsem se vyspal a už to bylo. To se ale týkalo pouze posledního večera. Kromě toho jsem také spadl v jedné zatáčce, kde během 30 minut spadli 4 jezdci. Jinak všechny zimní testy byly pro nás hodně pozitivní."


Nicky Hayden (Ducati Marlboro Team), 5 °

"Dnes to bylo lepší než včera. Dokázal jsem jezdit rychle, ale kdybych nespadl ve druhé zatáčce, tak bych byl ještě rychlejší. Motorka je ovšem výborná a tým odvedl fantastickou práci. Už se nemohu dočkat, kdy začnou závody."
 

Loris Capirossi (Rizla Suzuki MotoGP), 6.

"Proti čtvrtku jsme se neuvěřitelně zlepšili. Ovšem stále máme některé malé problémy. Ačkoliv podmínky na okruhu nebyly zrovna nejlepší, tak jsme zde přesto jezdili rychleji než vloni. Tuto zimu jsme pracovali opravdu hodně tvrdě a tak jen doufám, že se to odrazí v závodních výsledcích během sezóny".


Jorge Lorenzo (Fiat Yamaha Team), 7.

"Poslední den už byla moje ruka skoro v pořádku. Bylo to hodně těžké, ale pro závod hodně důležité. Motocykl je hodně rychlý, Yamaha odvedla opravdu skvělou práci."


Randy De Puniet (LCR Honda MotoGP), 8.


"Dnes ráno, když jsem se probudil, tak už jsem neměl žaludeční křeče. Jsem velmi spokojený, proti Sepangu jsme udělali velké pokroky. V mém nejrychlejším kole mě zabrzdil Barbera, který jel přímo v ideální linii a byl pomalejší, než já".


Colin Edwards (Tech 3 Yamaha Monster), 9.

"Nebylo to bohužel na samý konec to, co jsme očekávali. Nejsem tedy spokojený, neboť jsme nenašli řešení pro závod. Bohužel jsem dnes také spadl". 


Mika Kallio (Pramac Racing Team), 10 °

"Můj tým pracoval velmi dobře a našli jsme dobrý set-up, který můžeme použít pro první závod sezóny. Dnes jsem se zlepšil i časově a tak jsem spokojený". 


Aleix Espargaro (Pramac Racing Team), 11 °

"Poslední noc jsem skoro nemohl spát, neboť jsem nebyl spokojen se svými časy. nyní už jsem trochu uklidněn, neboť se nám podařilo najít cestu vpřed."


Alvaro Bautista (Rizla Suzuki MotoGP), 12 °

"Dnešek byl o hodně pozitivnější než včerejšek. Nyní se už mohu koncentrovat na ježdění a na mé Suzuki se také cítím lépe. Jel jsem také "run" na 15 kol, a byl jsem trochu unavený". 


Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), 13 °

"Poslední den se nám sice podařilo zlepšit, ale bylo to jen o něco málo. Samozřejmě, že nejsem s tímto výsledkem vůbec šťastný, neboť nejsme tam, kde bychom měli být. A to stojíme těsně před závody. Musíme už v trénincíh na Grand Prix tvrdě pracovat, abychom se zlepšili, ale já doufám, že se to podaří".Marco Melandri (San Carlo Honda Gresini), 14 °


"Jsem smutný a zklamaný. Zkoušeli jsme všechno, ale nic nevedlo na dobrou stopu. Nemyslím si ale, že by to byl jen náš problém, podíváme-li se na výsledky ostatních jezdců na Hondách. Skoro všichni měli stejné problémy jako my. Za chvíli začínají první závody a tato situace není uspokojivá. Potřebujeme najít řešení, které by aktuální situaci zlepšilo". Hector Barbera (Aprilia Aspar Paginas Amarillas), 15 °

"Jsem s tímto testem spokojen, neboť jsme se zlepšili. I když jsme třeba poslední den nebyli rychlí. Ale už se cítím na motorce lépe". 


Hiroshi Aoyama (Honda MotoGP Interwetten), 16 °

"Poslední den jsme se koncentrovali na zlepšení set-upu pro závod a to se nám také podařilo. Bohužel už nezbyl čas na nějaká rychlá kola. Jsem rozhodně schopen jezdit rychleji". 


Marco Simoncelli (San Carlo Honda Gresini), 17 °


"Zkoušeli jsme různá řešení, abychom se zlepšili. Ale i ostatní jezdci na Hondách mají stejné problémy jako my. A já jsem nováček. Musíme zřejmě dát hlavy dohromady a najít společné řešení".Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist