Termas de Rio Hondo má od FIM zelenou

Argentinský závodní okruh Termas de Rio Hondo prošel schvalovacím procesem Mezinárodní motocyklové federace (FIM) a je nyní pevnou součástí kalendáře mistrovství světa silničních motocyklů pro rok 2014. Naopak brazilský Autódromo Nelson Piquet di Brasilia zřejmě z kalendáře vypadne.

Termas de Rio Hondo má od FIM zelenou
Velká cena Argentiny je třetím podnikem v kalendáři 2014, ale do této chvíle záviselo její uspořádání na souhlasu FIM v rámci homologace okruhu Termas de Rio Hondo. K tomu teď došlo, takže letos Argentinci uspořádají první velkou cenu od Grand Prix v Buenos Aires z roku 1999.
Argentina už měla pořádat mistrovství světa v 2013, nicméně tehdejší politické klima nebylo této možnosti příznivě nakloněno po předloňském znárodnění dceřiné firmy Repsolu argentinskou vládou. Koncem roku 2013 zahájily obě strany jednání ohledně výše kompenzací, takže se zřejmě vše vyjasnilo natolik, že to nikomu z paddocku Grand Prix nezabrání do Argentiny odcestovat.

Na argentinském okruhu, který leží přes tisíc kilometrů severovýchodně od hlavního města Buenos Aires, byly ale loni motocyklové prototypy vidět díky šestici jezdců tříd MotoGP a Moto2, kteří tam testovali v rámci propagačního turné. Na dráze dlouhé 4800 metrů testoval loni v červenci Stefan Bradl, Cal Crutchlow, Álvaro Bautista, Héctor Barberá, Esteve Rabat a Nicolas Terol.
Tříletou smlouvu pro pořádání Grand Prix na okruhu Termas de Rio Hondo podepsal v červenci 2013 zástupce promotéra Dorna Sports Javier Alonso s argentinským ministrem cestovního ruchu Enrique Meriquem. Termín Grand Prix Argentiny 2014 - Gran Premio Red Bull de la República Argentina, je 27.dubna 2014.

O něco méně pozitivní zprávy jsou slyšet od souseda Argentiny, Brazílie. Brazilská Grand Prix je po oznámení samotných organizátorů, že modernizaci okruhu Autódromo Nelson Piquet di Brasilia nestihnou v požadovaném termínu, téměř jistě před vyřazením z letošního kalendáře, který s Brazílií čítal celkem devatenáct Grand Prix. Oficiální stanovisko k této věci ale promotér Dorna Sports zatím nevydal.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist