Také Sachsenring v ohrožení!

V loňském roce sledovalo Grand Prix Německa na Sachsenringu během tří dnů 220 000 diváků, přesto byl tento podnik mínusový. A v letošním roce končí smlouva mezi Dornou a německým promotérem ADAC Sachsen.

Také Sachsenring v ohrožení!
V roce 1997 přišlo na Grand Prix Německa na okruhu Nürburgring pouhých 17 tisíc diváků, takže to byl hodně podstatný důvod, aby ADAC přemístil německý závod na Sachsenring. Ten byl tehdy dlouhý pouhých 3,5 kilometru a Mick Doohan ho nazval v roce 1998 jako "Mickey-Mouse" okruh. Nadšení německých fanoušků v bývalém "východním" Německu nezná mezí a jen vloni přišlo už jmenovaných 220 000 diváků. Okolo 6 milionů Euro dává do organizace tohoto závodu Grand Prix pořadající ADAC - německá obdoba našeho Autoklubu České republiky. Promotér šampionátu Grand Prix Dorna Sports zvýšila poplatek za pořádání motocyklové Grand Prix Německa na 4 milióny Euro - tedy přibližně na polovinu - a jelikož veškeré příjmy z reklam okolo trati, z televizních práv, jména závodu "eni" jde do pokladny Dorny, tak německému pořadateli závodu, tedy ADAC, zůstává pouze příjem z prodaných vstupenek a ten na pokrytí zalistovacího poplatku pochopitelně nestačí.
"V roce 2011 jsme poprvé skončili od roku 1998 v červených číslech. Bohužel proti nám hraje i současný nepříznivý kurs dolaru. Kvůli dešti 2008 a 2009 jsem museli přeorganizovat na rok 2010 konzept parkování a to nás také stálo hodně peněz." říká v rozhovoru pro SpeedWeek Dr. Lutz Oeser, Event manažér ADAC Sachsenu. Nyní se sportovní prezident ADAC Hermann Tomczyk s CEO Dorny Carmelem Ezpeletou snaží o snížení poplatku za pořádání motocyklové Grand Prix Německa a o smlouvu na dalších 5 let. První jednání na letišti v Mnichově bylo ovšem neúspěšné. "Chceme, aby se Sachsenring jel dále, ale ne za každou cenu. Zemská vláda Sachsenu investovala do okruhu od roku 1998 46 milionů Euro", vypočítává Klaus Klötzner z ADAC Sachsen.
 
Vypracovaná hospodářská studie přitom ukázala, že roční přínos z obratu pořádání GP pro Sasko je díky motocyklové Grand Prix okolo 25 milionů Euro.
Okamžitě se také objevily v německých médiích "zaručené zprávy" o tom, že místo Sachsenringu se pojede v roce 2012 Grand Prix Německa na okruhu EuroSpeedway: "Tyto fámy se nezakládají na pravdě. Německý motocyklový závod Grand Prix je záležitostí ADAC e.V. v Mnichově a mezi ním a naším okruhem neproběhlo žádné jednání co se týká pořádání závodu MotoGP 2012 na Lausitzringu,", říká se v oficiální tiskové zprávě okruhu EuroSpeedway.

Situace ve prospěch pořádání Grand Prix nedaleko Drážďan, tedy na okruhu LausitzRing, by se ale mohla změnit. Tento okruh je velmi blízce svázaný s továrnou BMW a eventuální vstup továrního německého týmu této značky do kubatury MotoGP od roku 2012? by mohl rozhodnutí managementu okruhu jistě ovlivnit.Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist