Tak to nebylo maximum

Kuba Smrž ani v druhé kvalifikace nedosáhl na své australské maximum a tak mu patří jenom 19-tá příčka startovního roštu.

Tak to nebylo maximum
Nejrychlejší kolo Kuby Smrže z australského okruhu Phillip Island má hodnotu 1.35,568 min. Český jezdec toto své loňské maximum z druhé kvalifikace v roce 2004 však letos nepřekonal a zaostal v dnesi o tři desetiny. Před zítřejší Velkou cenou Austrálie mu patří devatenácté místo na startu a vzhledem k minimálním časovým odstupům mezi soupeři před ním, se tak dá očekávat napínavá bitva o body.
Jakub Smrž:
„I přestože jsem jel dnes ráno na již použitých zadních pneumatikách, dostal jsem se na čas z včerejší kvalifikace. Změny v nastavení pérování chování motocyklu v některých sekcích pomohly a v jiných to bylo naopak k horšímu. Takže shrnuto a podtrženo jsme se moc neposunuli. V kvalifikaci se mi podařilo sice zrychlit, ale i tak nejsem spokojen, navíc když jsem devatenáctý. Ve třech zatáčkách mám velké problémy udržet správnou stopu, čím hodně ztrácím a nedokážeme přijít na to, jak to odstranit. Měl jsem z toho hodně blbý pocit a nedokázal jsem díky tomu jet, tak jak bych já chtěl. V ranním warm upu zkusíme ještě nějaké změny a věřím, že se nám podaří problém odstranit. Snad jediným pozitivem je, že všechny dosažené časy mají stabilní hodnotu, což by mohla být velká výhoda pro závod“.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist