Tak jak dál, Vale?

O Valentinovi se už zase píše. Ono se teda o něm píše pořád, ale vloni to bylo leckdy spojováno se slovy jako „ztráta motivace“ „vyhasnutí“ či dokonce s „koncem kariéry“ a podobnými záležitostmi, které jeho fandy vytáčely do nepříčetnosti. Takže teď to vypadá, že můžeme být klidní, Valentino nám rozhodně bude ještě chvíli přinášet radost na okruzích seriálu MotoGP.

Tak jak dál, Vale?
Poté, co skončil v sezónách 2006 a 2007 na stříbrném a bronzovém stupínku v celkovém pořadí seriálu se začalo spekulovat o tom, že Valentino Rossi buď změní značku motocyklu, ale přetřásala se i možnost ukončení kariéry či její nasměrování do jiné disciplíny. Sám Vale několikrát naznačil, že je od Yamahy připraven odejít, pokud v letošní sezóně nebude mít konkurenceschopný motocykl.

Dnes, kdy po pěti závodech vede tabulku šampionátu to vypadá, že jeho smlouva s Yamahou bude prodloužena. „Ano, o prodloužení smlouvy s Yamahou jednáme. Chtěl jsem motocykl, na kterém budu schopen vítězit. Protože moje požadavky jsou uspokojeny, nemám žádný důvod k odchodu. Myslím, že s Yamahou budu spolupracovat další dva roky. Jsem spokojený s tím, jak v továrně zapracovali, protože letošní M1 je nejlepší Yamaha, se kterou jsem startoval. Jsem stále hladový po vítězství a pokud budu schopen být na vrcholu, chci ještě několik let závodit.“ 
Pro obnovení smlouvy je pochopitelně i technický ředitel Yamahy Masao Furusawa, který je přesvědčen, že Valentino má před sebou ještě dlouhou budoucnost: „Valentino bude vítězit ještě několik následujících sezón. U Yamahy může zůstat jak dlouho bude chtít.“ Sám Furusawa uvedl, že poslední období, které nebylo zrovna jednoduché, nebylo chybou Rossiho, ale ne úplně kvalitním motocyklem, který Yamaha připravila: „Chyba byla u Yamahy, ale ne u Rossiho.“ O tom, jak kvalitní mašinu se technikům od tří ladiček podařilo na letošní sezónu připravit svědčí to, že celé stupně vítězů tato značka zaplnila naposledy ještě v éře půllitrů, tedy v roce 2001.
Svůj přestup k jiné disciplíně však Rossi nevylučuje. Všichni určitě víme, že úspěšně testoval vůz Ferrari pro seriál Formule 1 a zúčastnil se i několika automobilových soutěží. Zejména vítězství v Rally Monza, kdy se Subaru Impreza WRC porazil i Colina McRae, který jel s Fábií WRC.

Jeho jedenácté místo v Rally Nový Zéland v roce 2006 upoutaly i odborníky se světa rallye.

Sám ke své budoucnosti v automobilových závodech uvedl: „Doufám, že mám před sebou ještě několik let v MotoGP. Pak bych se chtěl oddávat své další velké vášni – automobilům. Možná rallye, ale možná něco jiného.“ Po úspěšných testech s ferrari se dokonce rýsovalo angažná ve formuli 1 z něhož však sešlo. „Trochu toho lituji. I když lítost není asi to správné slovo. Spíše jsem byl zvědavý, jak bych ve formuli dopadl. Při testech jsem byl rychlý a vždycky jsem snil o závodění s Ferrari, ale nebyl jsem připravený skončit s motorkami.“


Nezbývá než dodat - zaplať pánbůh.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist