Sylvain Guintoli potvrzen

Sylvain Guintoli nahradí v seriálu MotoGP Lorise Capirossiho v týmu Pramac Racing na závodech v Německu a ve Spojených státech.

Sylvain Guintoli potvrzen
Tým Effenbert Liberty Racing oznamuje, že na základě včerejší dohody pojede jeho francouzský jezdec Sylvain Guintoli (29 let) - který jak známo závodí v letošní sezóně 2011 v šampionátu "Superbike World Championship", za tým Pramac Racing na motocyklu Ducati mistrovství světa MotoGP.

Guintoli tak nahradí zraněného Lorise Capirossiho a po dnu testování na okruhu Mugello v pondělí 4. července pojede za tento „zelený“ tým 17.července 2011 Grand Prix Německa na Sachsenringu a o sedm dní později, 24. července Grand Prix USA na okruhu Mazda Raceway v Laguně Sece.

Pro Guintoliho je to návrat do seriálu MotoGP, kde závodil v roce 2007 za francouzský tým Tech 3 Yamaha (18 závodů, 50 bodů, 16. místo celkově ve světovém šampionátu a nejlépe 4. místo v Grand Prix Japonska v Motegi) a 2008 se stejným týmem Pramac Ducati (18 závodů, 67 bodů, 13. místo v konečném pořadí a nejlépe 6. místo na Grand Prix Německa na Sachsenringu).

Sylvain Guintoli debutoval v MotoGP v roce 2002 ve věku pouhých dvaceti let, když startoval jako náhradník v týmu Tech 3 s motocyklem Yamaha YZR500 na Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně.
Pivo Effenbert, v souladu s dohodou uzavřenou mezi oběma týmy, bude k dispozici jako logo na kapotáži motocyklu Ducati týmu Pramac Racing, během obou dvou závodů, které Guintoli pojede.

"Jsme hrdi na to, že jeden z našich jezdců pojede závody MotoGP. Náš jezdec Sylvain Guintoli , ačkoliv je jeho aktuální pozice v pořadí mistrovství světa superbiků omezena zraněním v této sezoně, je pilotem, který dokazuje svou nespornou jezdeckou hodnotu a pro náš tým a obchodní společnost je velmi prestižní mít zastoupení během dvou závodů v Německu a ve Spojených státech. Doufáme, že se Loris Capirossi co nejdříve vrátí nazpět na závodní dráhu a náš pilot Sylvain Guintoli naopak v týmu Pramac Racing poskytne maximální profesionalitu při nezbytné absenci tohoto velkého italského mistra“, řekl po včerejším podepsání smlouvy v Mugellu majitel týmu Effenbert Liberty Racing Dr. Mario Bertuccio . 


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist