Suzuki plánuje závod ve Valencii

Podle šéfa projektu Suzuki MotoGP Davida Brivia je nová motorka připravena na test ohněm v závěrečném podniku sezony ve Valencii. O divoké kartě vedení Suzuki uvažovalo, protože je to nejlepší možný test v rámci konkurenceschopnosti, ale nakonec to v roce 2014 vypadá jen na jeden závod a rovnou ten poslední.

Suzuki plánuje závod ve Valencii
Po listopadovém víkendu ve Valencii týmy světového šampionátu zahájí novou sezonu 2015 prvním testem a z toho důvodu bude na dráze Ricarda Torma přítomna také Suzuki, která se po třech letech vrací zpátky mezi elitu světa. Spekulovalo se, že Suzuki pojede první závod doma v Motegi, ale tuto možnost Davide Brivio vyloučil, protože v té době mají testovat v Evropě.
Ital Davide Brivio nicméně potvrdil, že jejich testovací jezdec Randy De Puniet je připraven nastoupit do posledního víkendu ve Valencii. „Pokud vše půjde jak očekáváme, máme to v plánu,“ řekl italskému Motosprintu Davide Brivio. „V říjnu ještě absolvujeme pár testů a to včetně Valencie, takže materiál už tam budeme mít. Závod potřebujeme také jako finální test před tím než následně předáme motorku našim jezdcům pro sezonu 2015.“

Během posledního testu v Barceloně, měl tým Suzuki MotoGP možnost srovnání s ostatními týmy MotoGP a na špičku v závěru dne ztráceli dvě a půl sekundy. Podle Davida Brivia to ale není přesným obrazem potenciálu nové motorky, když uvedl: „Randy už v průběhu prvního dne řekl inženýrům, že jeden z dvojice motorů, které jsme tam měli, je mnohem agresivnější, takže se motorka hůř řídí. Navíc elektronika ještě není stoprocentně připravena, takže děláme různé experimenty, abychom nalezli to nejlepší řešení.“
Tyto testy ale podle Itala nemůžou mít vliv na jezdce, kteří zvažují možnost v následujících letech spojit své jméno se značkou Suzuki. „Mohlo by být možná těžší přesvědčit určité jezdce, ale faktem je, že je to nový projekt a s obrovským potenciálem, takže nelze vyvozovat nějaké pochybnosti na základě časů jednoho testu,“ dodal Brivio.

Když už jsme u jezdců, kteří by měli v barvách Suzuki v příštím roce závodit, Davide Brivio mluvil s přibližně sedmi jezdci, jejichž jména ale v této chvíli nechce oficiálně komentovat. Ital je přesvědčen, že u továren Honda a Yamaha zůstane vše při starém, takže ve hře jsou všichni ostatní. Není ale tajemstvím, že v této souvislosti už padlo jméno Andrea Doviziosa, Cala Crutchlowa, Andrea Iannoneho nebo Aleixe Espargara. Šanci má stále také Randy De Puniet.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist