Suter Racing Technology: Do MotoGP s Ducati?

Firma Suter Racing Technology představí o závodním víkendu v Misanu "Rolling prototyp" pro kubaturu MotoGP. Ten bude vybaven motorem BMW S 1000 RR, ale...

Suter Racing Technology: Do MotoGP s Ducati?
Původně měl tento motocykl startovat v závodech MotoGP už v roce 2011, neboť týmový šéf Eskil Suter doufal, že motocykly o objemu 1000 ccm budou moci startovat v MS královské kubatury už v příštím roce. 


"Přesto plánujeme tým MotoGP už na rok 2011. Jednáme nyní s továrnou Ducati, aby nám pronajala motory o objemu 800 ccm. Náš tým pro MotoGP bychom nejraději vybudovali ve spolupráci s belgickou stáji VDS-Moto2. O jezdci jsme ale zatím nejednali", říká švýcarský konstruktér Suter a pokračoval: "Musíme nejdříve zjistit, zda je tento tým schopen poskytnout potřebnou infrastrukturu a jak to vypadá s penězi a se sponzory. Do poloviny září ale chceme mít jasno".


Eskil Suter je schopen nabídnout zájemcům z MotoGP velmi zajímavé ceny: "Pro rok 2010 jsme vyrobili celkem 25 motocyklů pro kubaturu Moto2. Proto máme dostatečnou zásobu malých dílů, které je možno použít i pro prototyp kubatury MotoGP. Motory budou stát okolo 1 000 000 Euro. Další materiální výdaje na jednoho jezdce se budou pohybovat mezi 600 - 800 000 Euro", vysvětluje dále Eskil Suter.

Jen pro úplnost, v letošním roce musí privátní týmy vydat za materiál pro jednoho pilota v MotoGP ca 2 800 000 Euro. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist