Suppo: Obhájit titul je těžké

Ředitel marketingu HRC Livio Suppo si je jistý, že i v roce 2012 budou o titul mistra světa v kubatuře MotoGP bojovat pouze Dani Pedrosa, Casey Stoner a Jorge Lorenzo.

Suppo: Obhájit titul je těžké
Livio Suppo samozřejmě věří i v roce 2012 silám mistra světa Caseyho Stonera, ale zároveń dává šance v boji o královskou korunu i Danimu Pedrosovi: "Samozřejmě, že obhájce titulu se musí pokusit obhájit svůj trumf. Ale je to vždy těžší, získat titul dvakrát po sobě. Myslím si, že oba dva jezdci se mohou stát mistry světa. V posledním roce ukázal Casey opravdu neobyčejné výkony, ale i Dani mohl bojovat o titul mistra světa, nebýt té nehody v Le Mans. Potřebuje prostě jen více štěstí, aby se nezranil. Oba dva mají velký potenciál", říká Ital.
Potom, co Honda dominovala oběma testům v Sepangu, říká i Suppo zcela otevřeně, že favoritem šampionátu 2012 je motocykl Honda o objemu 1000 ccm: "Dani a Casey byli na testech velmi rychlí a na nových motocyklech se cítili opravdu velmi dobře. Je sice jasné, že zimní testy nedávají odpověď na otázku, kdo vyhraje titul, ale vývoj nového motocyklu probíhal po prvním testu v loňském roce opravdu velmi dobře. Vibrace způsobené novými pneumatikami způsobují sice problémy, ale to postihuje všechny týmy rovnoměrně". 
Celkem samozřejmě také jmenuje Suppo tovární tým Yamahy jako svého největšího rivala v boji o titul mistra světa královské kubatury: "Yamaha vypadá opravdu jako hodně rychlá, především v Sepangu. Pokud pak porovnáme časy Jorge Lorenza z loňského roku, tak vidíme, že i on byl velmi konkurenceschopný. Ben Spies měl ještě málo zkušeností, ale v letošním roce bude rychlejší. Co se týká jezdců, tak má Yamaha opravdu velmi silnou sestavu. A také Dovizioso odváděl v minulosti velmi dobrou práci".
Otázce na téma dalších soupeřů se Livio Suppo hodně diplomaticky vyhnul: "Myslím si, že mistrovství bude mít v tomto roce stejný průběh jako v posledních dvou sezónách. Casey Stoner, Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo budou bojovat o špičková umístění".


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist