Suppo: "Je to pro Reu dárek"

Marketingový ředitel HRC Livio Suppo vidí záskok Jonathana Rey v MotoGP místo Caseyho Stonera jako zasloužený dárek pro britského jezdce. Satelitní pilot jako náhradník dle italského manažera vůbec nepřipadal v úvahu.

Suppo: "Je to pro Reu dárek"
Pod bedlivým pohledem především britských fanoušků absolvoval včera Jonathan Rea celkem 61 okruhů na Masarykově okruhu a byla to jeho premiéra s motocyklem MotoGP o objemu 1000 ccm. Kromě tohoto testu by měl "Johnny" se Stonerovou tovární Hondou jet dva závody Grand Prix v Misanu a v Aragonu: "Není vůbec jednoduché, najít náhradníka. Seznam jmen je hodně krátký a ještě se musí brát v úvahu různé povinnosti, které jednotliví jezdci mají".
Před dvěma roky mohl Rea poprvé testovat motocykl MotoGP-Honda v Sepangu a ačkoliv tuto trať vůbec neznal, tak zanechal opravdu skvělý dojem: "V současné době spolupracuje Jonathan s Caseyho technickým týmem", vysvětluje Suppo nečekaného náhradníka za Stonera. Navíc dle italského manažera je tato možnost testovat a závodit s prototypem Honda pro Reu malým dárkem za to, že je už řadu let věrným motocyklů Honda a navíc před několika málo týdny vyhrál tento severní Ir prestižní osmihodinovku v Suzuce. "Jsem rád, že jsem mu mohl za toto vítězství poděkovat tímto malým dárkem a že tak může jet MotoGP.".
Pokud by Rea nemohl, tak by místo mistra světa Stonera jel testovací jezdec Hondy a nikoliv jezdec ze satelitního týmu, tedy buď Stefan Bradl nebo Alvaro Bautista: "Nechceme, aby se naše problémy přesunuly dále na satelitní týmy, to není korektní. A navíc si myslím, že pro náhradního jezdce je to sice hodně zajímavé, ale zároveň riskuje, že nevydrží obrovský tlak médií jet tovární motocykl a to ho může psychicky poznamenat a neodvede odpovídající výkon".
Pro Reu je to samozřejmě šance, předvést se třeba týmu Gresini Honda. "Pokud budou jeho výsledky dobré, tak si jeho jméno určitě ponecháme v hlavě. On je určitě jedním ze správných kandidátů pro motocykl HRC. Jeho výsledky byly v superbicích na stejné úrovni jako Crutchlowa a společně všichni vidíme, jak jezdí Cal dnes", vysvětluje dále marketingový ředitel HRC Suppo a dodává jak vidí další kandidáty: "Alvaro Bautista si jistě jako Španěl zaslouží u Hondy další šanci, co bude se Spiesem je hodně nejasné. Andrea Iannone nabírá směr Ducati, uvidíme co bude s Reddingem, to je také možnost. A Rea si prostě své závodění na tovární Hondě musí co nejvíce užít!".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist