Superprestigio DTX 2014 vyhrál Márquez

Letos druhý podnik akce pod názvem Superprestigio DTX vyhrál v Olympijském parku v Barceloně úřadující šampion MotoGP Marc Márquez, jemuž se podařilo porazit hvězdu z prostředí americké ploché dráhy Jareda Meese a úřadujícího šampiona CEV Superbike Kenny Noyese. Obhájce lednového vítězství Američana Brada Bakera vyřadilo ze závodu zranění z kvalifikace.

Superprestigio DTX 2014 vyhrál Márquez
Španělský závodník Marc Márquez v lednu kolidoval s tehdejším šampionem americké AMA Flat Track Bradem Bakerem a v Superfinále skončil osmý. V druhém podniku Superprestigio DTX už nenechal nic náhodě a sobotní finále vyhrál, třebaže to opět neměl nijak zvlášť jednoduché. Tímto vítězstvím nicméně ukázal svůj neuvěřitelný talent a cit pro jízdu na dvou kolech.

Velkou smůlu měl obhájce lednového vítězství na dvou set metrovém oválu v Palau Sant Jordi, Američan Brad Baker. Nejrychlejší ze zástupců americké sestavy sice vyhrál kvalifikační jízdy, ale protože si pádem vykloubil rameno, do závodů už nenastoupil, aby neohrozil svůj start v plochodrážní sezoně 2015. Na Američana spadla jeho motorka a on krátce zůstal v bezvědomí. Nic zlomeného ale naštěstí nemá.
Kvalifikační jízdy v kategorii Superprestigio vyhrál Marc Márquez před italským závodníkem Lorenzo Baldassarrim a Bradley Smithem z MotoGP, kterého od Márqueze dělily necelé dvě desetiny. Smith byl v Superfinále také druhým nejúspěšnějším jezdcem kategorie Superprestigio. Trojnásobný šampion WSBK Troy Bayliss ztratil na nejrychlejší kvalifikační čas půl sekundy a v tabulce časů byl čtrnáctý.

V kategorii Open byl nejrychlejším jezdcem bývalý šampion AMA Brad Baker, necelé dvě desetiny ztrácel druhý v pořadí Tim Neave, jezdec z prostředí britské ploché dráhy a třetí byl úřadující šampion americké ploché dráhy Jared Mess. Všichni tři byli rovněž nejrychlejší v kombinaci časů obou kategorií, čtvrté místo patřilo Marcu Márquezovi a první pětici uzavřel Tom Neave, bratr Tima.
Diváci v Palau Sant Jordi sledovali v sobotu večer skutečně napínavé Superfinále, které hned v první zatáčce mohla rozhodnout nehoda francouzského závodníka Thomas Chareyre, který skončil na zemi a jezdci museli rychle na brzdy a to včetně Márqueze s Messem, který se tak poprvé během večera ocitl mimo vedoucí pozice.

Tempo udával vedoucí Kenny Noyes s Gerardem Ribaltou. Marc Márquez a Jared Mess to ale nevzdali a rychle se probíjeli dopředu. Nakonec se jim podařilo dostat do čela závodního pole a svést souboj o celkové vítězství. Finální útok americkému jezdci nevyšel a z vítězství se tak mohl radovat Marc Márquez. Třetí místo obsadil Kenny Noyes.

Na stupních vítězů tak stáli úřadující šampioni mistrovství FIM MotoGP, AMA Pro Flat Track Grand National Champion a FIM CEV Superbike.
„Jsem šťastný a všechno jsem si moc užil,“ uvedl Marc Márquez. „Každopádně nejlepší zprávou dne bylo to, že je Brad (Brad Baker) po nehodě v pořádku. Před Superfinale jsem byl trošku nervózní, protože jsem věděl, že je Jared Mees hodně rychlý, ale teď jsem moc rád a cítím úlevu. Zlepšil jsem si na této dráze techniku, protože jsem si začátkem roku všiml, že Brad používá úplně jiné nastavení než já s týmem.“

Američan Jared Mess měl velmi dobrou náladu a večer v Barceloně si pochvaloval, když řekl: „Všem, kteří něco takového zorganizovali jsem moc vděčný stejně jako Marcovi (Márquez) za pozvání. Díky tomu jsem poprvé navštívil Barcelonu a vůbec, poprvé jsem se také dostal do zámoří! Pokud to bude možné, moc rád přijedu i příští rok!“

Kenny Noyes je také Američan, ale na rozdíl od krajana Messe je ve Španělsku víc jak doma. „Letošní sezona byla neuvěřitelná a tento podnik měl skutečně masivní mediální pozornost. Jsem velmi vděčný RPM Racingu a rád bych se příští rok vrátil zpátky a získal tu vítězství. Měl jsem s novou motorkou minimum času na přípravu, takže to příští rok bude lepší a budu připraven!“

Superfinale - Superprestigio + Open:

1 - #93 - Marc Marquez (ESP) - MOTOGP
2 - #1 - Jared Mees (USA) - FLAT TRACK
3 - #9 - Kenny Noyes (USA) - CEV SUPERBIKE
4 - #17 - Gerard Bailo (ESP) - SUPERMOTO
5 - #15 - Dani Ribalta (ESP) - ENDURANCE
6 - #28 - Oliver Brindley (GBR) – DIRT TRACK
7 - #38 - Bradley Smith (GBR) - MOTOGP
8 - #4 - Thomas Chareyre (FRA) – SUPERMOTO

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist