Stonerova spolupráce s Ducati získává výraznější obrysy

Návrat Casey Stonera k italské Ducati by předvídal jen málokdo. Dnes je tu možnost, že bude s Ducati testovat nebo dokonce pojede na divokou kartu. To vše prozatím s otazníkem. Australan s Ducati vyhrál v roce 2007 titul a italského výrobce opustil v závěru sezony 2010 a další dva roky pokračoval s Hondou s níž v roce 2011 vyhrál druhý titul mistra světa. Pak závodní kariéru ukončil, aby o něco později začal s testováním pro Honda Racing Corporation.

Stonerova spolupráce s Ducati získává výraznější obrysy

Honda získala skvělého testovacího jezdce, který dokáže dostat motorku na její limity a to je sen každého výrobce, protože možnost testovat přímo s jezdci MotoGP jsou během roku značně omezené. Australan pracoval na vývoji RC213V, ale ne vždy byl úspěšný v prosazení svých názorů.

Příčinu v jistém ochlazení vztahu s Hondou je u Casey Stonera možné hledat také v momentě, kdy chtěl začátkem roku jet závod za Daniho Pedrosu (Španěl měl po operaci předloktí), přímo HRC nabídl své služby, ale byl s díky odmítnut. V neposlední řadě je to i neúspěšná osmihodinovka v Suzuce, drsný pád a následné řešení situace s problémovým lankem plynu.

Později došlo na spekulace ohledně jeho jednání s Ducati. S informací, že Casey Stoner přechází od Hondy k Ducati přišel německy píšící web speedweek.com. Dnes ve Valencii média oslovila sportovního ředitele Ducati Paola Ciabattiho, jenž tuto informaci odmítl potvrdit. Jen uvedl, že pokud by z jeho strany byl po vypršení smlouvy s Hondou zájem, určitě by byli rádi.

Casey Stoner má do konce roku smlouvu s HRC. Nikdo teď dřív než prvního ledna nic nepotvrdí, ale v novém roce můžeme zjistit, jak velké bude avizované zapojení Casey Stonera do projektu Ducati MotoGP 2016 a dál.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.17
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist