Stoner: Vycházím dobře s řadou jezdců

Vedoucí jezdec královské kubatury Casey Stoner v následujícím článku potvrzuje, že i v paddocku MotoGP je možno mít přátele a stále má jako cíl, vyrovnat se jednou Mickovi Doohanovi, který je od Stonerových devíti let jeho velkým vzorem - tehdy v roce 1994 se stal totiž Doohan poprvé mistrem světa.

Stoner: Vycházím dobře s řadou jezdců

V roce 1994 se stal Mick Doohan poprvé mistrem světa v půllitrech. To bylo Caseymu Stonerovi devět roků a začal se intenzívně zajímat o sport na dvou kolech. A Doohan tak odstartoval svou impozantní sérii pěti mistrovských titulů v královské kubatuře po sobě.


"Mick je osobností, kterou jsem během své dosavadní závodní kariéry nejvíce respektoval. Je to můj idol. Chtěl jsem vždy být jako on a jsem nyní hrdý na to, že mohu jezdit v týmu Repsol Honda. Tedy stejně jako jezdil on sám.", říká vedoucí jezdec šampionátu MotoGP a pokračuje: "Mick po skončení své závodní kariéry udělal to, co udělám i já. Odstěhoval se domů do Austrálie a veškerý svůj čas věnoval rodině. Svůj život tak okamžitě separoval od závodů. Není moc přítomen na závodech a když už byl, tak jsem ještě nezávodil za Hondu. Těším se, že s ním budu moci hovořit teď úplně jinak, tedy když se ukáže v boxu mého aktuálního týmu."

Závodění v MotoGP je momentálně hodně tvrdé a hodně pilotů se se svými konkurenty nestýká a dělí tak jednoznačně privátní život od své práce. Ovšem Stoner není vůbec zastáncem této strategie, ba naopak má v paddocku hodně přátel s kterými se rád setkává a povídá: "Velmi dobře vycházím s Benem, a také s Chrisem Vermeulenem - ještě když byl v MotoGP- jsme zažili hodně legrace. Vycházím také velmi dobře s Danim a s Dovim. Jsou to skvělí hoši, které já už dlouho respektuji. Výborný týpek je ovšem Colin Edwards, prostě v paddocku je řada milých lidí", říká 24-letý vítěz celkem 34 závodů Grand Prix. 

"Někteří jezdci ale mají velký problém, najít privátní vztah k někomu, kdo je jejich přímý soupeř na trati". - a naráží tím na Rossiho a v tomto duchu pokračuje Stoner i dále, když se zmiňuje o hodně špatných výsledcích Rossiho s motocyklem Ducati: "Pokud mám být upřímný, tak jsme vloni měli v první polovině sezóny hodně práce s naším motocyklem. Ovšem ve druhé polovině jsme dokázali ze šesti posledních závodů tři vyhrát, takže mě letošní rok Ducati překvapuje. Vím, že měl Valentino problémy se zraněním a s operací ramene a tím se objevily některé problémy, ovšem to se už mělo dávno zlepšit a aktuálně by tedy neměl mít problémy se svým zdravím. Valentino má jistě jezdecký talent k tomu, aby vyhrával závody. Myslím si, že s Yamahou by letos bojoval o první místa. Takže je hodně překvapením, jak musí doposud s Ducati bojovat.", říká mistr světa z roku 2007. 

Téma zranění Valentina Rossiho ostatně Stoner rozvádí i dále: "Myslím si, že Valentino byl několikrát zraněn už před Mugellem. Ostatně Jorge, Dani, my všichni jsme už také měli nějaké to zranění. Z tohoto pohledu ale měl Valentino doposud hodně štěstí. To ale neznamená, že my jsme tvrdší než on. Chci jen říci, že už měl i jiná zranění, že to tedy není poprvé...".

V listině vítězů závodů královské kubatury je nyní Stoner aktuálně na šestém místě, když za ním jsou i takové hvězdy minulosti, jako tři Američané Kevin Schwantz (25), Wayne Rainey (24) či Kenny Roberts (22). Ovšem na čele této tabulky jsou jména, která už těžko Stoner kdy dostihne. Vede se 79 vítěznými závody Rossi před legendárním Giacomem Agostinim (68) a Stonerovým idolem Doohanem (54). A před Stonerem jsou ještě Mike Hailwood (37) a Eddie Lawson (31).

"Porazit Valentina v závodě, mně už nepřínáší tolik radosti jako v minulosti. Můj největší konkurent je totiž Jorge. A do svého zranění to byl i Dani. To jsou mí největší soupeři. Pokud bych to ale shrnul, tak ten nejlepší pocit je, když porazíš úplně všechny", uzavírá svůj rozhovor tovární pilot Hondy Casey Stoner.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.71
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist