Stoner slaví devětadvacet a koncem října znovu testuje

Slavný Australan a dvojnásobný mistr světa Casey Stoner slaví dnes, tedy ve čtvrtek 16.října své devětadvacáté narozeniny. Přesně před třemi lety slavil narozeniny vítězstvím v závodu královské kubatury australské Grand Prix na Phillip Islandu, kde byl vládcem od roku 2007 až do roku 2012, kdy závodní kariéru překvapivě ukončil.

Stoner slaví devětadvacet a koncem října znovu testuje
Australan Casey Stoner byl hlavní postavou Ducati MotoGP s níž závodil od roku 2007 a hned v premiérové sezoně s italským výrobcem vyhrál první titul mistra světa. S Ducati byl do konce roku 2010 a pak přestoupil k tovární stáji Hondy, kde zůstal další dva roky. Znovu vyhrál šampionát v premiérovém roce s japonským výrobcem a po skončení sezony 2012 ukončil závodní kariéru.
V roce 2013 Casey Stoner mimo závodění v australském seriálu V8 Supercar, také testoval pro Hondu a podílel se na vývoji továrního prototypu RC213V. Stoner rovněž testoval novou produkční Hondu RCV1000R. V závěru roku 2013 Stoner uvedl, že si dá rok volno, bez jakýchkoliv pracovních závazků a pak se uvidí. Dnes již víme, že se do role testovacího jezdce vrací o něco dříve, i když jen na dva dny, protože debata o dlouhodobější spolupráci zatím neproběhla.
Honda Racing Corporation (HRC) dnes potvrdila britskému Motorcycle News, že Casey Stoner bude testovat koncem října na okruhu v Motegi. Test má trvat dva dny a to 29. a 30.října 2014. První den bude v sedle RC213V testovat na pneumatikách Bridgestone, druhý den na vývojových pneumatikách Michelin. Tam bude třeba zajímavá zpětná vazba pro francouzského výrobce, který se stane jednotným dodavatelem pro MotoGP od roku 2016.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist