Stoner: Podrobnosti o jeho přestupu k Hondě

Po závodě Grand Prix v Jerezu se vyskytly první informace o tom, že mistr světa MotoGP z roku 2007 Casey Stoner bude jezdit v roce 2011 za japonskou Hondu.

Stoner: Podrobnosti o jeho přestupu k Hondě
Renomovaný německý motocyklový web SpeedWeek uveřejnil včera článek o podrobnostech podepsání smlouvy Caseyho Stonera do továrního týmu japonské Hondy na rok 2011.

Tyto prvotní informace se objevily poprvé na veřejnosti díky italským médiím. Jako první je po závodě Grand Prix v Jerezu uveřejnila televizní italská stanice "Sportmediaset" a náš web o nich informoval zde. Ovšem australský jezdec Casey Stoner vždy na tyto otázky odpovídal slovy, že je je ještě příliš brzy myslet na rok 2011 a hlavním těžištěm jeho myšlenek je nyní závodění v roce 2010. 


Ovšem v už zmiňovaném článku píše uznávaný motocyklový novinář Günter Wiesinger mimo jiné o tom, že celá kauza začala vlastně příchodem Stonerova mentora Livia Suppa (ještě vloni vedoucí projektu továrního týmu Ducati v MotoGP) k Hondě jako marketingového ředitele Honda Racing Corporation (HRC).


V tomto článku je také uvedena suma, kterou Honda nabídla současnému továrnímu pilotovi Ducati Casey Stonerovi (24 let) za to, že pojede v příštím roce motocykl Honda RC212V a která činí na rok 2011 5.000.000 €.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist