Stoner letos počtvrté porazil Rossiho

Když Casey Stoner počtvrté z pěti možností porazí Valentina Rossiho, nemůže to přece být již pouze náhoda!

Stoner letos počtvrté porazil Rossiho
Casey Stoner, jezdec továrního týmu Ducati Marlboro, prodloužil své vedení na čele šampionátu MotoGP, když v deštivém závodě ve Francii dojel na třetím místě. Přestože kvůli výměně motocyklu propadl v jednu chvíli až na sedmou pozici, dokázal využít skvělých pneumatik Bridgestone do deště, se kterými se postupně probojovával zpět na pódiové umístění, kam se také v sedmnáctém kole dostal. Loris Capirossi měl obtížnější závod, na jehož konci získal osm bodů za osmé místo. Přestože Ital startoval až z páté řady, dokázal se ještě před spuštěním silného deště posunout až na pátou pozici. Nicméně špatná charakteristika motoru jeho „mokré“ Ducati nedovolila usměvavému jezdci tuto pozici udržet.
Casey Stoner (3. místo)
Byl jsem jízdou v dešti překvapený, myslel jsem, že to bude obtížné, protože hodně lidí kvůli dešti popadalo. V první části závodu pršelo pouze trochu, hodně chlapců to využilo k riskantní jízdě, ale po několika kolech se váleli po zemi. Jezdil jsem proto v tuto chvíli opatrně. Ve správnou dobu jsem zajel do boxů k výměně motorky a pak se pokusil chytrou jízdou dostat nahoru. Dnes jsem cítil, že se to podaří, vše fungovalo jak má. Vrátil jsem se na osmém nebo devátém místě, kvůli dešti jsem ani neviděl tabuli na boxové zdi. Ke konci se mi podařilo dostat na pódium a udržet ho až do cíle. Ducati i Bridgestone pracují v mokru dobře. Měl jsem ovšem několik problémů s přilnavostí zadní pneumatiky, a tak pokud bude zítra při testech mokro, musíme se na toto zaměřit.
Loris Capirossi (8. místo)
Jsem velmi smutný, protože v dešti jsem měl šanci na dobrý výsledek. Změnil jsem motorku ve správnou chvíli, přesně kolo před všemi ostatními. Najednou jsem zjistil, že jsem vpředu s Chrisem Vermeulenem, ale brzo jsem si uvědomil, že něco není dobré, protože s motocyklem bylo obtížné jezdit. Připravená charakteristika motoru nebyla dobrá, tým se zmýlil. Je to škoda, chápu ovšem, že se podobné věci stanou, nejsem proto z tohoto důvodu nešťastný. Musel jsem jezdit jak nejlépe dovedu, ale nebylo to snadné, riskoval jsem pád vždy, jakmile jsem začal brzdit. Nyní se již pouze musím těšit na další závod.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist