Stoner: Konečně stejný motocykl

Casey Stoner se nenechává vyvést z klidu, že má v týmu díky Danimu Pedrosovi silného týmového kolegu a stará se jen o sebe. A také si nemyslí, že to byl jeho nejlepší start do sezóny, nýbrž 2007 považuje za mnohem výraznější.

Stoner: Konečně stejný motocykl
Casey Stoner měl v minulosti týmové kolegy, kteří sice vypadali na papíře hodně silní, ale ve skutečnosti je měl vždy pod kontrolou. S Danim Pedrosou to ale vypadá úplně jinak, je to zřejmě jeho doposud nejsilnější stájový kolega během jeho šesti let závodění v MotoGP. Ovšem samotný Stoner se na Pedrosu moc neohlíží a využívá svých zkušeností z minula: "Na samém začátku u Ducati jsme s Lorisem v některých závodech bojovali mezi sebou. A Loris byl také v několika závodech hodně silný. Ovšem naučil jsem se, že důležité je dívat se jen na svou stranu garáže, neboť nemá vůbec smysl si říkat, proč to jde u nich a u nás ne. To nemá význam. Nyní se koncentruji jen na svou stranu boxu a na sebe samotného. Jsme jen dva jezdci se stejnou značkou motocyklu a to je tak všechno", říká na úvod tohoto tématu Casey Stoner. 
"Začátek roku 2007 byl lepší. Tehdy mě nikdo neznal a já byl hodně uvolněný. A také nesmíme zapomenout, že jsme často odstartovali do sezóny velmi dobře, ale pak to šlo z kopce dolů. Doposud vše fungovalo fantasticky, ale my musíme zůstat na zemi a snažit se, aby motocykl fungoval na každém okruhu bezproblémově. Jistě vedu šampionát a jsem tedy pod tlakem. Ale v celém svém dosavadním životě mně pořád někteří lidé dostávali pod tlak. Na straně druhé mě nezajímá, co si o mně myslí jiní. Když nevyhraji letos mistrovství světa, tak se musím zlobit sám na sebe. V posledních třech rocích jsem měl vždy šance na titul mistra světa, ale buď jsem udělal chybu já, nebo nám díru do rozpočtu udělala technika. Prostě se musíme snažit dát do toho opravdu vše a mít na konci sezóny více bodů než ostatní"., říká před závodem v Jerezu vedoucí jezdec šampionátu.  

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist