Stoner: Jorge není jediným soupeřem o mistra světa

Casey Stoner nevidí pokračování své vítězné série jako automatickou věc, ale zároveň se Australan diví, že někde je Jorge Lorenzo pomalejší než v loňském roce.

Stoner: Jorge není jediným soupeřem o mistra světa
Změna z motocyklu Ducati na Hondu byla pro Caseyho Stonera doslova trefa do černého. Ze šesti závodů vyhrál Australan čtyři, což znamená že s náskokem 18 bodů vede před továrním pilotem na Yamaze,  Jorgem Lorenzem. Ve dvou zbývajících závodech byl Stoner v Jerezu poslán k zemi Rossim  (Ducati) a v Portugalsku bojoval sám se svými vlastními problémy. Ovšem i za třetí místo bylo důležitých 16 bodů. Takže, ačkoliv je odjeto teprve šest z osmnácti letošních závodů, tak se letošní mistrovství světa kubatury MotoGP vyvíjí jako duel mezi Stonerem a Lorenzem.
A zatímco Dani Pedrosa (Honda) musí kvůli zranění několik závodů vynechat, tak Stonerův další týmový kolega Andrea Dovizioso (Honda) není schopen rychlost svého kolegy akceptovat. A další z potencionálních favoritů Rossi má s motocyklem Ducati své vlastní problémy.
Následující čtyři závody se konají na okruzích Assen, Mugello, Sachsenring a Laguně Sece. Na všech těchto drahách vyhrál Stoner v minulosti s motocyklem Ducati. Přesto ale nevychází australský tovární pilot z toho, že vše půjde automaticky jako doposud, tedy že svou vítěznou sérii bez problémů prodlouží.
"Mně se následující okruhy velmi líbí, ovšem v motocyklovém závodním sportu se může stát všechno. Mohu třeba udělat jednu chybu a ...Takže musím postupně čekat, co se stane", říká Stoner pro 'Motor Cycle News': "Každý závod pro mě začíná s nepopsaným bílým listem papíru. To, že jsem tam v minulosti vyhrál, nemá s aktuální situací nic do činění". Ostatně jak se vše může velmi rychle změnit, zažil Lorenzo nyní v Silverstone. Poprvé od Phillip Islandu v říjnu 2009 nedojel mistr světa do cíle.
"To, co se Jorgemu podařilo v minulém roce, tedy suverénně vítězit, mu prospělo ve vybudování jeho sebedůvěry, která se zvyšovala každým závodem a on byl závod od závodu rychlejší a rychlejší.", je názoru Stoner, který se nyní ocitl v podobné situaci: "Yamaha není horší než v loňském roce, pokud by tomu tak bylo, tak by se měli vrátit k modelu 2010. Ovšem Jorge není momentálně můj jediný soupeř v mistrovství světa, hodně dalších hochů jede také velmi dobře a rychle".
"Náš motocykl není o mnoho lepší než ten loňský. Je to stejná motorka jako v roce 2010. Jorge měl vloni hodně sebedůvěry a byl tak stále rychlejší a rychlejší. Co je ale překvapením, že se letos někdy nedostane na časy z loňského roku. Jsem si ale jistý, že se od něho dočkáme více, až získá více sebedůvěry a dostane se na okruhy, které mu více vyhovují", uzavírá rozhovor pro 'Motor Cycle News' vedoucí jezdec šampionátu Casey Stoner.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist