Stoner dementuje všechny pověsti

Proč vlastně Casey Stoner potřeboval opravdu závodní pauzu a jak je to s jeho návratem, to se dozvíte v následujícím článku.

Stoner dementuje všechny pověsti
"Neztratil jsem rozhodně svou lásku k motorkám a k závodům. A rozhodně nevede žádnou válku s Ducati. Můj plán je jasný, jakmile budu opět plný energie, tak se vrátím na závodní dráhu. Můj cíl je pořád stejný, jet závod Grand Prix v Estorilu.", vysvětluje v rozhovoru pro "Motosprint" exmistr světa Casey Stoner. 


Stoner chce za každou cenu jet ještě letos nějaké závody Grand Prix: "Chci jet co nejdříve závody, tedy jakmile budu moci. Musím si jen odpočnout a dostat se zase na takovou úroveň formy, jakou jsem měl předtím.".

Tovární jezdec měl prostě strach, že není v takové kondici, aby byl nezranitelný. A nebyl také vůbec spokojen s tím, co koná: "Je to, jako kdyby jsi měl povolání, které prostě nezvládáš, ale přesto ho musíš dělat. A to byl pro mě velmi špatný pocit, realizovat se v boji se soupeři. Pohyboval jsem se na samé hranici, dělal jsem pro to úplně vše, ale nic se nedařilo, tedy to co jsem chtěl. A nemohl jsem ovlivnit výsledky, které vůbec nemám rád. Ty totiž neodpovídali mému normálnímu stavu."  

Nejdříve přestal Stoner vyhrávat, pak dojížděl jen na podium a nakonec "jen" čtvrtý. A Donington byl jako rána kladivem, skončil předposlední. 

Tento poslední výsledek neměl pochopitelně nic společného se zdravotním stavem, nýbrž to byla prohra v pneumatikářském "pokeru". A tak se Stoner a Hayden vraceli z Anglie domů jako "idioti", stejně tak se ale klidně mohli stát "hrdiny roku". 

Stoner tedy poznal, že jedině pauza mu může pomoci. "Musel jsem se prostě odreagovat od závodních motorek. Nejvíce jsem byl frustrovaný z toho, že nemohu perfektně ovládat svůj  motocykl. To bylo špatné jak pro mě, tak pro tým a také pro Ducati. Situace byla prostě hodně špatná pro nás všechny."

Mistr světa z roku 2007 si je jistý, že není jediný, kdo se potýkal s takovými problémy: "Určitě nejsem první sportovec, kterého potkalo něco podobného. Dostal jsem se prostě do bodu, kdy jsem potřeboval pauzu, neboť má únava už měla převahu a já jsem nebyl schopen regenerovat tak rychle, jak jsem si přál."

 

"Motocykl Desmosedici mohl stále vyhrávat, ale né já. Tedy aspoň v tomto momentě. A tak jsem si vzal pauzu, chci si odpočinout, nabrat energii a vrátit se tam, kde jsem normálně byl na motocyklu zvyklý, tedy na stupně vítězů a zase vyhrávat závody", říká dále pro Motosprints Casey Stoner.

Stoner je ovšem velmi rád, že mu vedení týmu Ducati poskytlo tuto možnost a to během probíhající sezóny.

A jak vidí celou situaci jeho manažér a otec, Colin Stoner: "Vše probíhá hodně pozitivně, a to jak odpočinek, tak i fyzická příprava. Momentálně má můj syn program nového stravování a také přípravy. Přitom je tento program tak uzpůsoben, že při něm nemusí vůbec myslet na závodění. Navíc má trochu jinou dietu a také k tomu patří i nějaká medicína. Caseyho cíl je, závodit v Estorilu. Jediné co by mohlo tento plán ohrozit, by bylo psychické zhoršení u Caseyho. Ovšem to může přijít i hodně neočekávaně. Po posledním závodě ve Valencii je dlouhá zimní přestávka a tu musí můj syn využít k tomu, aby se vrátil v sezóně 2010 v plné formě".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 15x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist