Stoner: 100. vítězství pro Repsol Honda

Lídr šampionátu MotoGP Casey Stoner vyhrál v neděli letos už poosmé a zajistil tak pro tovární tým Repsol Honda historické 100. vítězství v královské kubatuře.

Stoner: 100. vítězství pro Repsol Honda
Suverenní vítězství v Aragónu zajistilo Caseymu Stonerovi komfortní náskok 44 bodů na mistra světa Jorge Lorenza v celkové klasifikaci královské kubatury. Australan byl po celý závodní víkend o hodně lepší než zbytek závodního pole a pouze týmový kolega Dani Pedrosa byl schopen akceptovat v prvních kolech závodu klokanovu rychlost.
"Před závodem si všichni dělali trochu starosti, neboť vítr po warm upu hodně zesílil a podmínky tak byly úplně jiné, než po celý závodní víkend. Můj start byl takový průměrný, vybočil jsem trochu doleva, abych se vyhnul kolizi s Danim, ovšem předjel nás oba vnějškem Ben a já jsem byl v první zatáčce jako třetí. Od tohoto okamžiku jsem se ale cítil na motocyklu opravdu skvěle. Chtěl jsem být co nejdříve na samé špici, neboť motocykl fungoval během celého víkendu výborně a my jsme mohli v závodě porazit jen sami sebe", říká hodně sebevědomě Stoner.
S tímto trumfem tak Casey Stoner dovršil pro tým Repsol Honda celkově 100. vítězství: "Chtěl jsem prostě jet co nejvíce dopředu a získat náskok. Předjel jsem Daniho co nejrychleji, on byl ale schopen první kola udržet se mnou tempo. Postupně jsem zvyšoval rychlost a tím také zvyšoval náskok. Tak jsem dokázal závod i kontrolovat. Myslím si, že každý měl od určitého okamžiku problémy s pneumatikami, ovšem můj motocykl běžel opravdu fantasticky a tak jsem se ani nezabýval tím, že mně motocykl občas uklouzl. Chtěl bych poděkovat celému týmu a je to opravdu skvělé, že jsem zde v Aragónu vyjel 100. vítězství pro tým Repsol-Honda".
Od Doohana až po Stonera, to je těchto 100. vítězství továrního týmu Repsol Honda v rocích 1995-2011. Nejvíce jich má na svém kontě Australan Mick Doohan (35) a za ním následuje Ital Valentino Rossi (20), o třetí místo se pak dělí Španělé Dani Pedrosa a Alex Crivillé. Osm vítězných závodů Grand Prix má už na svém kontě Casey Stoner, 4x vyhrál Japonec Tadayuki Okada, 3x Nicky Hayden a po jednom vítězném závodě GP mají na svém kontě Andrea Dovizioso a Tohru Ukawa.

Těchto 100 vítězných závodů Grand Prix ale také znamená 8 titulů mistrů světa: Čtyři získal Mick Doohan, dva Valentino Rossi a po jednom Alex Crivillé a Nicky Hayden.

Tratí zaslíbenou pro tým Repsol Honda je potom italské Mugello s 8 prvními místy. Následují španělská Barcelona, anglický Donington Park, španělský Jerez a nizozemský Assen po 7. Německý Sachsenring, australský Phillip Island a naše Brno vidělo 5 vítězství pilotů tohoto týmu a po 4 závodech GP vyhrál tovární tým Repsol Hondy ve francouzském Le Mans, Laguně Seca, Jacarepagui (Brazílie), Paul Ricard (Francie) a v Imole. 

Konečně nejúspěšnější éra pro tento tým bylo období klasických pětistovek, kdy Repsol Honda vyhrál 53x. V období závodění s motocykly o objemu 990 ccm stáli jezdci tohoto týmu celkem 26x na nejvyšším stupni, a konečně 21x se jim to podařilo se současnými motocykly o objemu do 800 ccm.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist