Stejný tým, ale jiný motocykl

Australan Mick Doohan, pětinásobný mistr světa v letech 1994-98 královské třídy mistrovství světa silničních motocyklů, se v průběhu návštěvy akce „The Race of Champions“ v Düsseldorfu, podělil o svůj názor na právě skončenou sezónu a také na vyhlídky Valentina Rossiho pro rok 2011.

Stejný tým, ale jiný motocykl
„Letos si Lorenzo titul plně zasloužil, podával nejvyrovnanější výkony, byl nejrychlejší a vyhrál většinu závodů. Je také silný psychicky. V roce 2011 se ukáže, jestli je také silný technicky, i když na konečné hodnocení si budeme muset počkat až do roku 2012, protože příští rok bude ještě stále těžit z práce, kterou odvedl Rossi. Právě on patří mezi elitu jezdců s velkým technickým přehledem.“ řekl Mick Doohan a na adresu Rossiho dále dodal: „Po té havárii byl často na stupních vítězů, a i když pak vyhrál jen jednou v Malajsii, netrvalo mu dlouho dát se do pořádku. Je to skvělý jezdec, který ví, jak se vyrovnat s nehodou.“


Podle mnohých názorů může být přechod k Ducati pro Rossiho komplikovaný, ale podle tohoto Australana nikoliv: "Když odešel do továrny Yamaha, tak se se všemi problémy rychle vyrovnal. Nemyslím si, že otázka motoru (big bang/screamer) je u Ducati tak důležitá. Většina věcí jsou jen detaily a on si je jistě bude umět přizpůsobit. Když odešel od Hondy, tak to bylo proto, že toho pro něj HRC nedělala dost, stejně tak jak tomu bylo poslední dobou u Yamahy, kde zřetelně cítil zvyšující se tlak ze strany Lorenza. Ale i u Ducati bude mít sebou celý svůj tým, stejný tým jako předtím. Takže to bude vlastně ten samý tým, jen s jinou motorkou“.
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.18
Známkováno: 11x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist