Stefan Bradl podepsal s NGM Forward Racing

Čtyřiadvacetiletý německý závodník Stefan Bradl podepsal smlouvu s italským týmem NGM Forward Racing s nímž absolvuje sezonu 2015. Bradl tak po třech letech u LCR Hondy poprvé v kariéře jezdce MotoGP změní tým a minimálně příští rok bude závodit v sedle motocyklu Forward Yamaha.

Stefan Bradl podepsal s NGM Forward Racing
Stefan Bradl je mistrem světa Moto2 z roku 2011 a dnes jezdcem MotoGP týmu LCR Honda, kde sedlá tovární specifikaci RC213V. Zatím v královské kubatuře závodil pouze s týmem LCR, takže přestup k Forward Racingu je pro Němce absolutně nová zkušenost.

Důvodů proč od LCR odešel bude asi víc, ale tím základním je zřejmě fakt, že až do konce července nevěděl, zda s ním pro rok 2015 počítají nebo ne. HRC působila dojmem, že o něj nestojí a vedení LCR Hondy nominováním Crutchlowa definitivně ukázalo priority. Navíc tým Forward Racing má konkurenceschopný stroj, takže volba byla z tohoto úhlu pohledu jasná a Bradl zkusí štěstí na Yamaze.
„Jsme rádi, že můžeme Stefana přivítat u nás v týmu,“ uvedl šéf NGM Forward Racing Giovanni Cuzari, jenž tím podpis smlouvy oficiálně potvrdil. „Věříme, že je Stefan silný jezdec a náš technický komplet bude velmi dobře sedět jeho stylu jízdy, takže se na zahájení spolupráce těšíme. Navíc Německo představuje důležitý trh a proto je důležité mít výrazného německého jezdce v naši sestavě.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist