Statistika před víkendem v Barceloně

Katalánský závodní víkend v Montmeló je v kalendáři motocyklového šampionátu pátý v pořadí a zahajuje letní sérii šesti Grand Prix, jenž vyvrcholí závodem v Laguně Seca, po které následuje krátká přestávka. Nyní začíná velmi důležité období, které může mít zásadní vliv pro zbytek sezony.

Statistika před víkendem v Barceloně
Statistiku připravili na motogp.com, kde mimo jiné píšou, že Casey Stoner je velmi blízko rekordu v umístěních na stupních vítězů v řadě. Dosud jich Australan zaznamenal devatenáct a jezdcem, který jich má na kontě nejvíc je s třiadvaceti Valentino Rossi.

100 – katalánská Grand Prix bude pro Alexise Masboua (2.6.1987) stým startem v seriálu Grand Prix. Francouz, jenž v sobotu oslaví své pětadvacáté narozeniny, všechny závody absolvoval v nejnižší kubatuře motocyklového šampionátu.

53 let – v den závodu Velké ceny Katalánska uplyne přesně třiapadesát let od momentu, kdy Honda zaznamenala premiéru ve světovém šampionátu závodem TT na Isle of Man v roce 1959. Z pětice jezdců na japonských motocyklech nejlépe skončil Naomi Taniguchi, který byl v cíli závodu stopětadvacítek šestý.

19 – třetí místo v závodu královské kubatury na okruhu Bugatti v Le Mans, bylo pro úřadujícího mistra světa Casey Stonera jeho devatenáctým umístěním na stupních vítězů v řadě. Pouze dva jezdci dokázali zaznamenat delší řadu pódiových umístění – s třiadvaceti je to Valentino Rossi a s dvaadvaceti Giacomo Agostini.

11 – jedenácté místo Jamese Ellisona (Paul Bird Motorsport) ve francouzské Grand Prix je do této chvíle nejlepším výsledkem jezdce kategorie CRT

7 – Louis Rossi, vítěz závodu Moto3 v Le Mans, je teprve sedmým Francouzem, který vyhrál závod nejnižší kubatury v seriálu Grand Prix. Před ním to dokázala šestice jeho krajanů Jean Aureal, Guy Bertin, Mike di Meglio, Jean-Claude Selini, Arnaud Vincent a Johann Zarco.
6 – ve Francii získal Valentino Rossi v sedle Ducati první umístění na stupních vítězů od přechodu na litrové pohonné jednotky. Italský šampion tak dokázal zajet umístění v první trojce na celkem šesti různých motocyklech – Honda 500ccm, Honda 990ccm, Yamaha 990ccm, Yamaha 800ccm, Ducati 800ccm a Ducati 1000ccm.

5 – páté místo Stefana Bradla (LCR Honda) z francouzského závodu MotoGP je nejlepším výsledkem netovárního jezdce Hondy od loňské Velké ceny Španělska. Tehdy obsadil Hiroši Aojama s Gresiniho Hondou RC212V čtvrtou příčku.

4 – úvodní čtyři závody nové kubatury Moto3 vyhrál pokaždé jiný jezdec a každý byl jiné národnosti – Španěl Maverick Viñales (GP Kataru), Ital Romano Fenati (GP Španělska), Němec Sandro Cortese (GP Portugalska) a Francouz Louis Rossi (GP Francie)

4 – Casey Stoner vyhrál poslední čtyři závody, které uspořádali na půdě Španělska – GP Katalánska 2011, GP Aragónska 2011, GP Valencie 2011 a GP Španělska 2012

3 – už po čtyřech závodech Moto3 jsou jen tři jezdci, kteří dokázali v každém z nich bodovat – Sandro Cortese, Alex Rins a Alberto Moncayo

2 – do doby než cílem závodu MotoGP ve Francii projel na druhém místě Valentino Rossi, dokázal pouze Casey Stoner v sedle Ducati bodovat umístěními na prvním nebo druhém místě. Předtím byl s Ducati naposledy druhý Toni Elías v závodu na okruhu v Brně 2008.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist