Statistika před japonskou Grand Prix

Do začátku prvních tréninků na japonskou Grand Prix zbývá ještě pár hodin, takže se zatím můžeme podívat na statistiku, kterou před patnáctým závodním víkendem sezony připravili na motogp.com. Dozvíme se mimo jiné, že je Yamaha blízko možnosti získat celkové vítězství také v Poháru konstruktérů a protože již mají titul v soutěži týmů a pravděpodobně vyhraje jeden z jejich jezdců titul v soutěži jednotlivců, postupně se jim začíná rýsovat mistrovský triple.

Statistika před japonskou Grand Prix

100 – Hector Barbera (Avintia Racing) v Motegi odstartuje do své jubilejní sté Grand Prix jezdce MotoGP

100 – závod třídy Moto2 v Aragonii byl stým kláním od zavedení kategorie šestistovek v roce 2010. Jediným jezdcem, který startoval ve všech stech závodech je Švýcar Dominique Aegerter, který ale bohužel po nehodě v Aragonii musí vynechat závod v Japonsku, čímž tak přeruší tuto obdivuhodnou sérii.

84 – v třídě Moto3 vede v soutěži výrobců značka Honda náskokem čtyřiaosmdesáti bodů. Pokud někdo z jezdců na stroji Honda dokončí závod v Motegi na stupních vítězů, získá japonský výrobce titul v Poháru konstruktérů nejnižší kubatury poprvé od roku 2001.

62 – Yamaha vede šampionát výrobců rozdílem dvaašedesáti bodů a získá titul už v Motegi pokud si na Hondu v neděli udrží minimální výhodu třinácti bodů. Například pokud někdo z jezdců Yamahy v Motegi vyhraje a jezdec Hondy dojede nejlépe na pátém místě, tak Yamaha vyhraje Pohár konstruktérů poprvé od roku 2010.

50 – v Aragonii Marc Márquez startoval popadesáté v třídě MotoGP. Závod sice nedokončil, ale jinak je jeho úspěšnost velmi dobrá s třiadvaceti vítězstvími a celkem sedmatřiceti umístěními na stupních vítězů. Zajímavé je srovnání s první padesátkou Valentina Rossiho, jenž si v královské kubatuře dojel pro pětadvacet vítězství a celkem čtyřicet umístění na stupních vítězů.

28 – v Grand Prix Aragonie stáli společně už po osmadvacáté na stupních vítězů MotoGP Španělé Jorge Lorenzo s Danim Pedrosou. Patnáctkrát byl lepší Lorenzo, třináctkrát Pedrosa.

16 – první umístění na stupních vítězů si v Aragonii připsal Jorge Navarro. Španěl je celkem šestnáctým jezdcem, který byl letos na stupních vítězů třídy Moto3, což je nejvyšší počet jezdců nejnižší kubatury od roku 1979, kdy jich bylo sedmnáct. Je mezi nimi i Jakub Kornfeil, který byl v Anglii druhý.

10 – vítěství Jorge Lorenza v Aragonii, bylo pro Yamahu jejím letos desátým triumfem. Pokud někdo z jezdců tří ladiček vyhraje další závod, vyrovná tak maximum Yamahy v počtu vítězství v jedné sezoně, které je nyní na hodnotě jedenácti vítězství z let 2005 a 2011.

3 – potom, co v Aragonii spadl Danilo Petrucci jsou už jen tři jezdci, kteří pravidelně bodovali od prvního závodu v Kataru – Valentino Rossi, Andrea Iannone a Bradley Smith

2 – v Motegi zatím Marc Márquez ani jednou nevyhrál závod královské kubatury. V kalendáři MotoGP jsou celkem dva okruhy, kde zatím neslavil vítězství v závodě – Motegi, Japonsko a Phillip Island, Austrálie.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist