Statistika před australskou Grand Prix

Letošní australská Grand Prix už může rozhodnout o novém mistru světa královské kubatury. Velkým kandidátem na titul je člen tovární stáje Hondy Marc Márquez, který by se tím zároveň stal vůbec nejmladším vítězem této prestižní kubatury.

Statistika před australskou Grand Prix
V den kvalifikací na Velkou cenu Austrálie oslaví jednatřicáté narozeniny domácí jezdec Damian Cudlin, který letos závodil v německém motocyklovém seriálu IDM a nyní je náhradním jezdcem u týmu Paula Birda PBM. Narozeniny o víkendu slaví také malajský závodník Zulfahmi Khairuddin, jemuž bude v den závodu dvaadvacet. Malajec měl velkou smůlu, když minulý týden nenastoupil kvůli bolestivému zranění zápěstí na start v domácím závodu v Sepangu.

300 – druhé místo Marca Márqueze v závodu královské kubatury v Malajsii bylo pro Hondu jejich 300. umístěním na stupních vítězů v třídě MotoGP

33 – Marc Márquez potřebuje získat v posledních třech závodech celkem třiatřicet bodů, aby měl jistotu, že letošní titul mistra světa vyhraje, a to i za předpokladu, že vítězem těchto posledních tří závodů sezony by byl jezdec Yamahy Jorge Lorenzo

31 – jednatřicáté narozeniny oslaví v sobotu 19.října australský závodník Damian Cudlin

30 – páté místo Dominique Aegertera v Malajsii bylo jeho třicátým bodovaným závodem Moto2 v řadě. Poslední závod, ve kterém Švýcar nebodoval, byl v zahajovacím podniku sezony 2012 v Kataru. V pětašedesátileté historii světového šampionátu mají pouze dva jezdci delší řadu bodovaných závodů střední kubatury - Luca Cadalora 34 závodů a Andrea Dovizioso 31 závodů v řadě.

25 – vítězství Daniho Pedrosy v Sepangu bylo jeho pětadvacátým triumfem v královské MotoGP. Stejného počtu vítězství dosáhl během své závodní kariéry světový šampion 500ccm kubatury z roku 1993 Kevin Schwantz.

22 – malajský závodník třídy Moto3 Zulfahmi Khairuddin oslaví v den závodu australské Grand Prix dvaadvacáté narozeniny
18 – jezdci KTM získali pro rakouskou značku osmnáct vítězství v řadě a na Phillip Islandu by mohli vyrovnat dosavadní rekord, který s devatenácti vítězstvími v řadě drží Honda, jenž tuto vítěznou šňůru zaznamenala v letech 1990 až 1991.

17 – přesně v den závodu australské Grand Prix uplyne sedmnáct let od prvního vítězství Lorise Caprirossiho v třídě do 500ccm, které získal v roce 1996 v závodu Velké ceny Austrálie na okruhu Eastern Creek. O vítězství tehdy také bojoval domácí závodník Mick Doohan s týmovým kolegou Alexem Crivillem. Jejich šance skončily, když mezi oběma došlo v posledním kole ke kolizi.

11 – v den závodu australské Grand Prix uplyne přesně jedenáct let od momentu, kdy se jezdec KR Proton Team Jeremy McWilliams kvalifikoval v roce 2002 do závodu královské kubatury na Phillip Islandu na první pozici startovního roštu. Byla to poslední pole position královské kubatury pro dvoudobý motocykl a zároveň první pro japonského výrobce pneumatik Bridgestone.

8 – v závodu MotoGP v Malajsii startoval Marc Márquez letos poosmé z pole position. Pouze dva jezdci třídy MotoGP měli v jedné sezoně osm nebo víc startů z první pozice - Valentino Rossi (9x v roce 2003) a Casey Stoner (9x v roce 2008 a 12x v roce 2011).

5 – Phillip Island je jedním z pěti současných okruhů v kalendáři motocyklového šampionátu, na kterém Jorge Lorenzo zatím ani jednou nevyhrál závod MotoGP. Dalšími čtyřmi místy jsou - Sachsenring, MotorLand Aragón, Sepang a Okruh Amerik v Texasu.

5 – Phillip Island je jedním z pěti současných okruhů v kalendáři motocyklového šampionátu, na kterém Dani Pedrosa zatím ani jednou nevyhrál závod MotoGP. Dalšími okruhy jsou - Losail, Okruh Amerik, Assen a Silverstone.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist