Start na divokou kartu Stoner neplánuje

Druhý den testování v japonské Motegi provázelo výrazně lepší počasí než tomu bylo v úterý, kdy Australan Casey Stoner stačil odjet jen první výjezd s celkem šesti koly. Ve střetu tak měla Honda Racing Corporation (HRC) poprvé možnost naplno zahájit spolupráci s dvojnásobným mistrem světa MotoGP.

Start na divokou kartu Stoner neplánuje
Australan Casey Stoner zahájil druhý den dvoudenního testu v Motegi jízdou s litrovým prototypem RC213V – 2013 a odpoledne už testoval jeho novou verzi pro rok 2014, kterou letos v Aragonii vyzkoušel Dani Pedrosa s Marcem Márquezem. Během dne zvládl zajet celkem sedmačtyřicet kol a technici japonského výrobce byli s výsledkem spokojeni. Test produkčního motocyklu Hondy bude na programu až v dalším testu.

„Naštěstí bylo počasí mnohem lepší než včera,“ uvedl po testu Casey Stoner. „Vlastně bylo pořádné horko, takže jsme získali dobrý prostor k testování na dráze a mohli zapracovat na našem zkušebním programu. Absolvovali jsme produktivní den a díky tomu, že náš testovací plán nebyl příliš hektický, dokázali jsme většinu z položek i přes včerejší výpadek zvládnout. Bylo skvělé vidět po tak dlouhé době tým a rád bych poděkoval Hondě za podporu.“
Co se týče návratu Casey Stonera zpět do MotoGP nebo jeho šance jet závod MotoGP na divokou kartu, tak v tomto směru je Australan neoblomný, když závěrem dodal: „Byl to dobrý pocit vrátit se po devíti měsících zpátky na motorku a jsem moc spokojený s tím, jak tento test dopadl, ale to nezmění můj názor ohledně divokých karet. Není to nic, co bych plánoval.“

Spolupráci s bývalým jezdcem tovární stáje Hondy si chválil také viceprezident HRC Shuhei Nakamoto, který byl v Motegi osobně přítomen. „Během dvoudenního testu s Caseym jsme nasbírali ohromné množství dat a nápadů pro další vývoj. Z toho důvodu plánujeme zrychlit náš vývojový program a doufejme, že to povede k vítězství v letošním šampionátu,“ řekl Nakamoto.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist