Spolupráce Rossiho s Burgessem končí

Po čtrnácti letech úspěšné spolupráce Valentina Rossiho a Jeremy Burgesse v mistrovství světa silničních motocyklů se jejich cesty definitivně rozejdou po posledním podniku sezony 2013. Tato dvojice zcela určitě patří a bude patřit k těm nejúspěšnějším v historii závodů Grand Prix.

Spolupráce Rossiho s Burgessem končí
Informaci o ukončení spolupráce oznámil Valentino Rossi během tiskové konference v předvečer zahájení Velké ceny Valencie na okruhu Ricarda Torma. „Není pravda, že bych nebyl s Jeremyho prací spokojen, pravdou ale je, že v příštím roce již nebude mým šéfmechanikem,“ řekl Valentino Rossi.

„Bylo to velmi těžké rozhodnutí, protože jsem s Jeremym zažil skvělé časy. Není to jen můj šéfmechanik. On je jak část mé rodiny. Můj táta na závodech,“ pokračoval Ital, který společně s Jeremy Burgessem vyhrál sedm titulů mistra světa. „Nicméně jsem se rozhodl pro příští rok udělat změnu, abych získal novou motivaci a podporu k tomu, abych zrychlil a zlepšil svoji výkonnostní úroveň. Takže tento závod bude náš poslední s Jeremym.“

„Mluvili jsme dnes o tom mezi čtyřma očima. Příští rok bude rozhodující a já potřebuji novou motivaci. V posledních několika závodech jsem cítil, že chci pracovat jiným způsobem. Nebylo snadné přijmout toto rozhodnutí.“
„Mám teď v hlavě nové věci, které bude třeba vyzkoušet. To jsem v průběhu své kariéry dělal pořád. V příštím roce si musím vybojovat prodloužení s Yamahaou, takže budu muset být plně konkurenceschopný. Zatím ale stále nevím, kdo bude mým novým šéfmechanikem,“
dodal závěrem Valentino Rossi.

Šedesátiletý Australan Jeremy Burgess vyhrál s Valentinem Rossim sedm titulů v královské kubatuře, s krajanem Mickem Doohanem jich bylo pět a s Wayne Gardnerem jeden. Burgess rovněž spolupracoval s jezdci jako Randy Mamola, Ron Haslam nebo Freddie Spencer.

Jeremy Burgess zahájil kariéru v seriálu Grand Prix se Suzuki. Později spojil síly s Hondou, kde strávil dlouhých jednadvacet let až do okamžiku, kdy společně s Bernardem Anciau, Alexem Briggsem a Gary Colemanem zariskovali a s Valentinem Rossim v roce 2004 přestoupili k Yamaze.
U tří ladiček prožili další skvělé období, když navázali na zlatou éru u Hondy z let 2001, 2002, 2003 dalšími triumfy v letech 2004 a 2005. Po dvou letech bez titulu si spravili chuť dvěma vítězstvími v kubatuře MotoGP, když vyhráli titul mistra světa v letech 2008 a 2009.

K Ducati už Jeremy Burgess nechtěl, ale nakonec se nechal přemluvit a všichni si prožili dvě náročné sezony. V roce 2013 se vrátili k Yamaze, kde nyní po osmnácti závodech sezony skončí legendární spolupráce mezi Jeremy Burgessem a Valentinem Rossim. Kde bude Jeremy Burgess v příštím roce je s otazníkem. Nikdy se netajil tím, že by už rád zůstal doma s rodinou, ale je také docela možné, že se pro něho již připravuje nějaké role v projektu Rossiho týmu Moto3.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist