Spolupráce Gresiniho a FTR potvrzena

Už dávno před koncem právě skončené sezóny bylo jasné, že satelitní tým Hondy San Carlo ex-mistra světa Fausta Gresiniho, pojede v roce 2012 pouze s jedním motocyklem Honda RC213V a ten druhý bude patřit do podkategorie CRT.

Spolupráce Gresiniho a FTR potvrzena
Laesing nového prototypu Honda RC213V na rok 2012 se neuvěřitelně zvýšil a třeba jen nová převodovka stojí 650 000 Euro. Potom, co byl od HRC akceptován jako náhradník za tragicky zahynulého Marca Simoncelliho španělský jezdec Alvaro Bautista, tak se mohl týmový šéf Fausto Gresini zabývat svým druhým motocyklem.
Bylo jasné, že tento druhý motocykl nebude "čistokrevná" Honda, nýbrž, že půjde o motocykl CRT. S původně navrhovaným motorem Aprilia RSV4 celkem pochopitelně HRC nesouhlasila a tak byl vybrán motor Honda CBR 1000R od nizozemské ladičské firmy Ten Kate. Včera bylo ze strany výrobce šasí britské firmy FTR potvrzeno, že tato firma známá především svým úspěšným šasím ze závodů Moto2, postavila pro Gresiniho stáj San Carlo prototypový podvozek, do kterého bude zabudován už zmiňovaný motor Honda CBR 1000R.
Co nejdříve by se mělo začít také testovat, a tak by tým chtěl v následujících dnech oznámit  definitivně jméno jezdce. Ti připadají v úvahu dva a jedná se pouze o to, který názor zvítězí. Sponzor San Carlo chce Itala, největší naději má vítěz z Valencie Michele Pirro, naopak Dorna má zájem na jediném Japonci v poli MotoGP, Yukim Takahashim.

"Souboj mezi týmy Claiming Rule bude hodně zajímavý a vzrušující. Vstupujeme do něho s velkou dávkou nadšení. Naše přesvědčení s dobrými budoucími výsledky pramení z toho, že máme kvalitní technické partnery v podobě šasí FTR Moto a motorem Honda CBR 1000R, což dohromady znamená, že jsme schopni mít hodně silný motocykl. CRT je budoucností MotoGP"., řekl včera mj. Fausto Gresini.

Také CEO FTR Steve Bones se těší na novou éru motocyklů CRT o objemu 1000 ccm, neboť to znamená, že začíná i pro tuto firmu možnost zviditelnit se v té nejprestižnější kubatuře motocyklového závodění: "Tým Gresini už řadu roků dokazuje, že je technicky kompetentní, což potvrzují jeho úspěchy. Zvětšený zájem o novou kubaturu MotoGP-CRT je pro všechny zúčastněné vzrušující a tak se ani nemůžeme dočkat, abychom už byli na závodní trati, začali s vývojem motocyklu a nastavili nové technické hranice".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist