Spokojenost v rámci mezí

Dvě vteřiny z pátečního maxima ukrojil v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonu Karel Abraham. Kvalifikační čas 1'49,761 sekundy znamená pro českého jezdce týmu AB Motoracing třiadvacáté místo na startu.

Spokojenost v rámci mezí

„Během dopoledne jsme vychytali hodně problémů, takže ve čtvrtém volném tréninku jsem udělal jen pár kol, abych se šetřil. Aragon je na zatížení té bolavé nohy hodně náročný, tak to nechci pokoušet,“ prozradil Karel Abraham.

„Kvalifikace se povedla dobře, hned v prvním výjezdu jsem zajel své nejlepší kolo. V druhém výjezdu jsem pak zůstal za Lavertym a zajel 1'49,7. Myslím, že s tím můžeme být spokojení, i když z pohledu umístění je to jen třetí místo od konce,“ dodal český závodník.

„Během rána jsme dokázali hodně vylepšit chování předku a to se nám podařilo přetavit i do dobrého výsledku v kvalifikaci,“ řekl šéfmechanik týmu AB Motoracing Marco Grana. „Karel dosáhl na čas 1'49,7, tedy stejně jako loni. Navíc ve srovnání s včerejškem to znamená zlepšení o dvě vteřiny.“

„Je vidět, že je Karel na tom přece jenom o něco lépe i po fyzické stránce. Dokáže jet rychleji, i když se stále musí šetřit a závod pro něj představuje velkou zátěž. Na zítřek tedy nemůžeme úplně přemýšlet nad nějakým skvělým výsledkem, na druhou stranu bychom měli být schopní zůstat blízko ostatním Hondám kategorie Open.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist