Spies: Bude Barcelona obratem k lepšímu?

Američan z továrního týmu Yamahy má za sebou katastrofální úvod sezóny. Jeho týmový ředitel Massimo Meregalli si ale myslí, že počínaje Barcelonou půjde vše úplně jiným směrem.

Spies: Bude Barcelona obratem k lepšímu?
Umístění 11, 11, 8 a 16 nejsou umístěními některého z pilotů CRT, pro které by to byla celkem lichotivá bilance v prvních čtyřech závodech MotoGP této sezóny. To jsou výsledky továrního jezdce Yamahy Bena Spiese, proti kterým má se stejným motocyklem jedoucí jeho týmový kolega Jorge Lorenzo následující bilanci: 1, 2, 2 a 1. Samozřejmě, že tyto výsledky pak odpovídají i celkovému stavu v šampionátu, zatímco Lorenzo vede, tak Spies je jedenáctý.

U Yamahy zůstavají ale všichni hodně klidní, tedy zatím. Spiesův týmový ředitel Massimo Meregalli vidí situaci ze svého pohledu následovně: "První část sezóny byla těžší, než se dalo očekávat. Všechno začalo Warm-upem v Kataru. Tam se vynořily problémy, které nikdo nečekal. Mysleli jsme si, že mají souvislost s ojetými pneumatikami, ale to nebylo pravda. Ben ztratil důvěru v přední část motocyklu a vše pokračovalo v Jerezu. V Estorilu jsme nastoupili se stejným Set-upem jako Lorenzo a byli jsme dokonce rychlejší než on", vysvětluje Meregalli.
Ovšem rozhodující obrat ani v Portugalsku a ani ve Francii nenastal: "V Estorilu udělal Ben během závodu několik chyb, za které dostal vystavený účet. V Le Mans pak měl opravdu smůlu, když málem při startu havaroval. Přitom se mu poškodilo plexisklo přilby, dostala se mu do ní voda a musel zastavit v boxu".

Meregalli očekává rozhodující obrat k lepšímu tento závodní víkend v Barceloně: "Nechceme se sice na nic vymlouvat, ale tratě v Estorilu a v Le Mans nemá Ben v oblibě, zatímco Barcelonu ano. Zde také získal vloni své první podium za tovární tým. jsem si jistý, že se zde vše obrátí k lepšímu".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist