Španělské duo už u Repsolu existovalo

Od roku 1995 je španělská firma Repsol hlavním sponzorem továrního týmu Honda. Doohan, Crivillé, Rossi, Hayden a naposled Stoner 2011 získali pro tuto závodní stáj tituly mistrů světa. Po dlouhé přestávce ale pojedou za tovární tým opět pouze dva Španělé: vicemistr světa Dani Pedrosa a mistr světa Moto2 Marc Márquez. Oficiální představení týmu bude 24. ledna v 11 hodin v hlavním sídle Repsol v Madridu: «Repsol Campus».

Španělské duo už u Repsolu existovalo
Tisková zpráva o prezentaci týmu Repsol Honda byla trochu nešťastně zvolená a sice ze dvou důvodů: Ten první byl, že poprvé v historii pojedou za tento tým dva Španělé, tedy Dani Pedrosa a Marc Márquez, což z historického hlediska není vůbec pravda. A ta druhá část TZ, že Pedrosa a Marquez budou nejsilnějším duem ve startovním poli MotoGP 2013, je také hodně zpochybnitelná. Vždyť Yamaha v sestavě Jorge Lorenzo a Valentino Rossi nabízí ještě silnější sestavu, Lorenzo vyhrál MS už čtyřikrát, Rossi pak devětkrát. Zatímco Pedrosa a Márquez se mohou dohromady pochlubit pouze pěti tituly dohromady, takže papírově je skóre 13:5.

A úplně mimo je ta část TZ o dvou Španělech v týmu: V sezonách 1998, 1999 a 2000 drželi prapor týmu Repsol Honda hodně vysoko Alex Crivilllé a Sete Gibernau. Jen pro doplnění: tovární biky Repsol Honda pilotovali 1998 a 1999 ještě Mick Doohan a Tadayuki Okada - což znamenalo čtyřčlenný tovární tým Repsol-Honda.

Už jmenovaný Gibernau absolvoval tehdy kompletní sezonu 1998 s dvouválcem NSR500V, když přišel do týmu těsně před zahájením sezony po vážném zranění Japonce Takumy Aokiho při domácích testech v Japonsku. Prostřední z bratrů Aokiových byl tehdy vyhlédnut jako mladý nadějný pilot a právě s tímto dvouválcem měl absolvovat všechny závody GP. A po Doohanově pádu v Jerezu 1999 směl "Sete" Gibernau pilotovat právě Doohanovu tovární Hondu V4. To i o rok později, tedy 2000 - ve stejném roce sedlal třetí motocykl Repsol Honda také Tady Okada.

Pro Repsol zůstává nezapomenutelná GP-Barcelona 1999: Tehdy vyhrál Crivillé na své cestě k titulu mistra světa před týmovými kolegy Okadou a Gibernauem a od té doby se to týmu Repsol už nikdy nepodařilo.

Ostatně sezona 2000 už tak pro Repsol-Honda úspěšná nebyla: Crivillé vyhrál jako úřadující mistr světa z roku 1999 pouze jeden závod a skončil v MS devátý, Okada byl celkově 11. a Sete Gibernau dokonec až 15.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist