Smrž urval v Číně další body

Za houstnoucího deště v závěru závodu vytěžil z bitvy v posledních kolech další dva cenné body do tabulky.

Tmavé černé mraky a mokrá závodní trať. To byl obrázek, který se panoval při premiérovém vystoupení MotoGP v Číně. Kuba Smrž po včerejší druhé kvalifikaci sliboval, že se od prvního kola bude prát o bodované umístění a svůj slib dodržel. Nebyl to sice vůbec lehký úkol obzvláště po té, co se Jihočechovi nevydařila úvodní část 21 kolové bitvy, ovšem strhující závěr mu vynesl další 2 body. Jakub jezdil z počátku na příčkách mezi 16.- 18.místem a bojoval s Němcem Heidolfem, Italem Baldolinim a s kamarádem Radkem Rousem. Pět kol před koncem Radek Rous spadl, Kuba odsunul za svá záda „Heidiho“, který jel o své první letošní body a chystal se na Itala. Souboj těsně prohrál, dojezd celé trojice byl velmi těsný. Připsal si po zlepšené druhé polovině mokrého závodu další 2 cenné body a v celkové tabulce je na 16.místě.
Jakub Smrž:
„Ve warm upu začalo pršet a já jsem po pár kolech zjistil, že mi nebrzdí zadní brzda a tak jsem nedokázal jet tak jak bych si představoval. Navíc jsem nechtěl ani zbytečně riskovat. Start do závodu tentokrát nebyl až tak špatný, ale nebylo to co jsem včera sliboval. Navíc prvních pár kol jsem jel opravdu až moc opatrně, to musím přiznat. Řekl bych, že to i rozhodlo. Ujeli mi soupeři s kterými jsem mohl v závodě bojovat o lepší pozice. Vývoj tedy byl takový, že jsem se ocitl ve skupině asi 5 lidí, která se pak pomalu roztrousila. Začali mi kousek ujíždět a tak jsem je dorazil zpět. Chytil jsem lepší tempo a závod dokončil na 14. místě, těsně za Italem Baldolinim. Nejsem úplně spokojený, protože motorka nefungovala zcela podle mých představ. Byla špatně nastavená geometrie a na nejdelší rovině jsem měl už od půlky přetočený motor. Za 2 body jsem rád, nebyly zadarmo, ale už se těším do Le Mans.“