Slavnostní zakončení letošní sezony ve Valencii

Sezona 2012 včera skončila finálovým závodem na okruhu Ricarda Torma, od dnešního dne začíná testy kubatur Moto3 a Moto2 sezona 2013.

Sezona MotoGP byla slavnostně zakončena včera večer při příležitosti vyznamenání nejlepších pilotů silničního motocyklového závodění FIM. To se konalo v "Auditori Mar Rojo de L'Oceanogràfic" ve městě Valencii.
Největší a bouřlivý potlesk pochopitelně sklidil při přebírání trofeje mistra světa MotoGP tovární pilot Yamahy Jorge Lorenzo.

Moderátoři slavnostního včera Gavin Emmett a Lara Álvarez představili i velmi vzácné hosty, kterými byli Alberto Fabra (generální prezident Valencie), Rita Barberá Nolla (starostka Valencie), Carmelo Ezpeleta (Dorna Sports CEO) a Vito Ippolito (prezident FIM).

Kromě vyhlášení mistra světa MotoGP, které bylo pochopitelně hlavním bodem večera, byli vyznamenáni i nejlepší piloti kubatur Moto2 a Moto3.

Při tomto slavnostním večeru ale byly k vidění i další ceremoniály. Byl vyznamenán letošní TOP pilot CRT Aleix Espargaró (Power Electronics Aspar), stejně jako vítězové soutěže "Rookie of the Year" :  MotoGP - Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP), Moto2 - Johann Zarco (JiR Moto2) a Moto3 - Alex Rins (Estrella Galicia 0,0). Letošní ceny "Rookie of the Year-Award" byly předány kvůli vzpomínce na Marca Simoncelliho jménem okruhu "Sepang International Circuitů.

Lorenzo byl rovněž vyhlášen jako nejlepší jezdec kvalifikací kubatury MotoGP a obdržel cenu BMW M-Award. Ceny Tissot Pole-Position Award potom vyhrál opět Lorenzo v MotoGP, další dvě stejná ocenění Pol Espargaró v Moto2 a Sandro Cortese v Moto3.

"Sepang International Circuit" dostal cenu nejlepšího závodu Grand Prix, Repsol Honda Team byl vyhlášen jako nejlepší tým MotoGP, zatímco titul mistra světa konstruktérů získaly v kubatuře MotoGP Honda, v Moto2 Suter a v Moto3 KTM.

Trofej Michela Metrauxe vyhráli Pol Espargaró v Moto2 a Alex Rins v Moto3, zatímco cenu "Shoya Tomizawa Fair Play Award" si odnesli bratři Pol a Aleix Espargarové.

Byli vyhlášeni i Top-3 piloti z Bull MotoGP Rookies Cup 2012 na čele s vítězem Florianem Altem. Na slavnostním podiu se tak objevil i náš zástupce Karel Hanika, který skončil v tomto šampionátu na třetím místě.