Singapur a Abu Dhabi mají šanci

Do kalendáře závodů Grand Prix 2012 mají jistě velkou šanci dostat se okruhy v Singapuru a v Abu Dhabi.

Singapur a Abu Dhabi mají šanci
Eventuální nový závod v seriálu MotoGP - v Singapuru - je stále více reálnější. Městu a státu se totiž podařilo v posledních dvou rocích prosadit vybudování permanentního závodního okruhu, který bude způsobilý i pro závody motocyklů. Nový projekt se jménem "Changi" má plánovaný rozpočet 256 milionů amerických dolarů - tedy přibližně 187 milionů Euro. Ještě v únoru byl CEO Dorny Carmelo Ezpeleta nejistý, co se týkalo nového závodního okruhu v Singapuru.


Nyní ale manažér Ezpeleta změnil svůj názor, když plánovanou lokalitu navštívil. "Mám radost, že vás mohu informovat o tom, že to vypadá velmi nadějně se závody Grand Prix v Singapuru", řekl CEO Dorny Carmelo Ezpeleta pro MediaCorp. "Jakmile FIM závodní okruh pro nás homologuje , tak můžeme začít jednat s SG Changi o detailní smlouvě a také o tom, kdy se první závod bude moci konat", řekl dále Ezpeleta. Jestli se ale motocyklový závod Grand Prix pojede stejně jako městský závod Formule "1" za umělého osvětlení, se zatím pochopitelně nerozhodlo. 


A do kalendáře závodů MotoGP v roce 2012 by rád vstoupil i okruh v Abu Dhabi. To pochopitelně není nic nového, nyní se ale šéf okruhu Richard Cregan vyjádřil, který termín by pro něho byl ideální: "Naše sezóna trvá od listopadu až do dubna. Proto doufáme, že náš závod Grand Prix by se mohl vejít někam do konce března. Tedy po Kataru. Oni mají smlouvu na premiérový závod sezóny a řekli nám, že nejsou proti tomu, aby se konal ve stejném regionu i druhý závod. Bylo by to skvělé, začít naši sezónu závodem Formule "1" a ukončit ji závodem MotoGP", řekl Cregan.. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist