Sic Supermoto Day vyhrál Iddon, Dovizioso druhý

Na italském závodním okruhu 'Il Sagitario' v sobotu uspořádali závod na památku Marca Simoncellio, ale také Doriana Romboniho, který právě loni na okruhu Circuito Internazionale di Latina tragicky zemřel. Každým rokem soupeří s jezdci supermota také hvězdy z řad jezdců MotoGP nebo WSBK a ani letos tomu nebylo jinak.

Sic Supermoto Day vyhrál Iddon, Dovizioso druhý
Třetí ročník Sic Supermoto Day organizoval Federico Capogna a získané finanční prostředky zamířily jak do Simoncelliho nadace (nadaci řídí otec Marca, Paolo Simoncelli), tak nadace Tudisco, jenž pomáhá vážně nemocným dětem.

V sobotu bojovali jezdci na motocyklech supermoto ve dvou skupinách rozdělených na závodníky z prostředí MotoGP a WSBK. V týmu prototypového šampionátu jel Andrea Dovizioso, Mattia Pasini, Niccolo Antonelli a Matteo Ferrari. Šampionát superbikových motocyklů reprezentoval Max Biaggi, Christian Iddon, Niccolo Canepa a Leon Haslam.

První místo vyhrál britský závodník Christian Iddon, který porazil domácí hvězdy Andrea Doviziosa a Maxe Biaggiho, bývalého jezdce MotoGP a WSBK. Do pátého místa stačil dojet Mattia Pasini a jezdec mistrovství světa Moto3 Matteo Ferrari.

V neděli akce pokračuje dalšími aktivitami včetně vytrvalostního závodu na 58 kol a třetí ročník ukončí slavnostní ceremoniál s předáním cen.

Sic Supermoto Day 2014 – Gold Plate Sic 58
Sobota, 6.prosince 2014

01 - Christian Iddon (Honda); 02 - Andrea Dovizioso (TM); 03 - Max Biaggi (TM); 04 - Mattia Pasini (Aprilia); 05 - Matteo Ferrari (Honda); 06 - Niccoló Canepa (Yamaha); 07 - Leon Haslam (KTM); 08 - Niccolò Antonelli (TM)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist