Shinichi Ito prvním Japoncem na stroji Ducati

Prvním japonským jezdcem, který nastoupí s motocyklem Ducati do závodu Grand Prix, se o víkendu stane veterán Shinichi Ito.

Shinichi Ito prvním Japoncem na stroji Ducati
V tureckém Istanbulu se k továrnímu týmu Ducati Marlboro připojí testovací jezdec Bridgestone Shinichi Ito, který nahradí v Austrálii zraněného Lorise Capirossiho. Tento japonský jezdec má v letošním roce dvě povinnosti – s továrnou Bridgestone testuje pneumatiky této značky a na motocyklu Honda CBR 1000RR závodí v japonském superbikovém šampionátu, kde minulý víkend získal titul země vycházejícího slunce. Z titulu Mistra Japonska se radoval i v roce 1998, kdy také vyhrál superbiky, ale i již v roce 1990, kdy slavil vítězství ve třídě 500 ccm. V šampionátu Grand Prix třídy 500 ccm působil tento japonský pilot v letech 1993 až 1996, kdy získal celkem šest pódií (jedno dokonce u nás v Brně). Jeho nejvýraznějším celkovým umístěním bylo páté místo z roku 1995. V novodobé třídě MotoGP jsme ho mohli zaznamenat hned při premiéře této třídy v japonské Suzuce roku 2002, kdy při návratu čtyřtaktů do kolotoče Grand Prix získal čtvrtou pozici.
"Získat místo pro tureckou Grand Prix v továrním týmu Ducati je pro mne ohromná čest," říká tento historicky první Japonec, který usedne při závodě Grand Prix nejprestižnější třídy na motocykl Ducati. "Vím, že to nebude snadný víkend, ale na závodění vedle všech stálých jezdců MotoGP, se velmi těším. Budu se snažit o co nejlepší práci. Na Desmosedici mám dobré vzpomínky, absolvoval jsem s ním mnoho testů."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist