Sete Gibernau chce v Motegi konečně pódium

Španělský jezdec Sete Gibernau startoval v Motegi již mnohokrát, zatím však ještě ani jednou nestál na tamních stupních pro vítěze.

Sete Gibernau chce v Motegi konečně pódium
Na okruhu Motegi, který leží asi 150 kilometrů severně od hlavního města Japonska Tokia, se o druhé místo celkového pořadí poperou i týmový kolegové Sete Gibernau a Marco Melandri, kteří právem patří mezi skupinu jezdců, jenž si na titul letošního Vicemistra světa brousí zuby. O okruhu Twin Ring se mezi jezdci říká, že zde není nutný požadavek na extrémně dobrou kvalitu jezdců, ale spíše na vynikající výkon motocyklů. Styl okruhu je předurčen silným strojům s dobrou akcelerací a dobrým brzdovým systémem, soustava rovinek a ostrých zatáček dává vyniknout právě silným strojům a snad právě proto zní až neuvěřitelně, že za celou svou kariéru na tomto okruhu Sete Gibernau ještě nezískal žádné pódiové umístění, když jeho nejlepší výsledek je čtvrté místo ze závodu MotoGP v roce 2003.
"Okruh v Motegi je charakterizován silným brzděním a proto je důležité mít motocykl, který se při brzdění dobře chová," říká Gibernau na adresu japonského okruhu. "Okruh Twin Ring je okruhem Hondy a proto je důležité zde získat dobrý výsledek. Tajemství rychlého kola? Na tomto okruhu je velmi důležité mít důvěru k přední části motocyklu, který je důležitý při brzdění, protože v některých místech je brzdění opravdu velmi silné. Měl jsem zde několik dobrých závodů, přesto jsem zde ještě nebyl na pódiu. Nejlepším závodem pro mne byl ten v roce 1999, kdy jsem jezdil na dvoutaktní Hondě."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist