Šéftechnik Daniho Pedrosy chce po skončení sezony odejít

Rakušan Mike Leitner, šéftechnik Daniho Pedrosy v MotoGP, plánuje po skončení letošního ročníku mistrovství světa opustit španělského závodníka tovární Hondy, který si tak pro nadcházející sezonu bude muset hledat nového šéfmechanika.

Šéftechnik Daniho Pedrosy chce po skončení sezony odejít
Zkušený Mike Leitner je ve spojení s Danim Pedrosou od roku 2004, tedy od okamžiku, kdy Španěl přestoupil z nejnižší kategorie 125ccm mezi čtvrtlitry do týmu Telefonica Movistar Honda. Tam společně zaznamenali dva mistrovské tituly a v roce 2006 přestoupili mezi elitu MotoGP. V královské kubatuře získal Dani Pedrosa celkem šestadvacet vítězství a třikrát sezonu dokončil celkově druhý.
Vedení Repsol Hondy v Austrálii potvrdilo, že rozhodnutí Mike Leitnera opustit tým po skončení ltošní sezony bylo nečekané, ale jako profesionálové se s tím musí umět vypořádat stejně jako samotný jezdec Dani Pedrosa, který v průběhu roku možnou změnu na pozici šéftechnika už naznačil, což možná odchod jeho šéftechnika jen urychlilo.

Livio Suppo z HRC na toto téma uvedl: „Toto rozhodnutí bylo z Mikeho strany na poslední chvíli a my jej respektujeme. Je to otázka změny životního stylu. Teď musíme myslet na jeho náhradu. Není to ale žádné drama. Všichni jsme profesionálové. Dani tuto situaci chápe a my se teď musíme zaměřit na poslední tři závody, které jsou pro Daniho velmi důležité.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist