Šéfa Forward Racingu zatkla policie

Majitele Forward Racingu po návratu z německé Grand Prix zatkla v pondělí policie a osmačtyřicetiletého Giovanni Cuzariho mají na základě informací italských médií vyšetřovat švýcarské úřady pro podezření z korupce, daňových úniků, daňových podvodů a praní špinavých peněz. Má se mimo jiné jednat o fiktivní sponzorování nebo podvody s daní z přidané hodnoty.

Šéfa Forward Racingu zatkla policie

Mistrovství světa má nyní krátkou letní přestávku, kterou většina paddocku tráví doma nebo na dovolených po celém světě, což ale není případ šéfa Forward Racingu Giovanni Cuzariho, který je nyní dle informací italských médií od pondělí ve švýcarské vazbě v kantonu Ticino. Předběžné zadržení nařídil státní zástupce a společně s majitelem skupiny Forward Racing policie zatkla představitele místní finanční správy, jehož obvinili z napomáhání ke zločinu, zneužití pravomoci a pasivní korupce.

V paddocku MotoGP je tým Forward Racing jedním z těch, které jsou vidět. Giovanni Cuzari dokázal vybudovat skupinu, která má výsledky a jako jediní využili možnosti jet s pronajatými pohonnými jednotkami a podvozky japonské Yamahy v MotoGP. Vyhrávali šampionáty v kategorii Open a připravovali prodloužení smlouvy s třemi ladičkami na rok 2016. Byl to právě Cuzari, kdo dříve stál za spoluprací Yamahy a Fiatu.

Teď bude na právnících, aby odvedli svoji práci. Ti už dnes všechna obvinění popřeli s tím, že do osmačtyřiceti hodin bude vše vyjasněno. Nicméně je velkou otázkou, jak bude celá tato věc existenčně důležitá pro fungování týmu a jak na to zareagují třeba sponzoři, třebaže je nutné brát v potaz presumpci neviny.

Nyní jsou necelé tři týdny do Indianapolisu a už teď je jasné, že to bude téma číslo jedna. Dovolená tak pro všechny členy týmu se sídlem ve švýcarském Luganu nabyla hořké příchuti z nejistoty.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist