Satelitní jezdci spokojeni

Piloti satelitních týmu Honda a Ducati, tedy Stefan Bradl (LCR), Alvaro Bautista (Gresini) a Hector Barbera (Pramac), jsou po testech velmi spokojeni. Barbera byl vůbec nejlepším pilotem s motocyklem Ducati, Bradlovi se podařilo snížit časový rozdíl na polemana Stonera a Bautista si stále lépe a lépe zvyká na litrový motocykl.

Satelitní jezdci spokojeni
Stefan Bradl využil beze zbytku poslední den testování v Malajsii a během 54 kol byl stále rychlejší a rychlejší. Nakonec svůj nejlepší čas zajel za 2´01.492, což znamenalo ztrátu na nejlepšího Stonera pouhou sekundu: "Včera jsme museli celý den testů vypustit, takže dnes to byl pro mě a celý tým hodně tvrdý den. Po absolvování 54 kol jsem se cítil trochu unavený, neboť teplota vzduchu byla hodně vysoká. Ale Malajsii mohu opustit s dobrým pocitem a s dobrým základním nastavením motocyklu do budoucnosti. Jsem spokojen s mým dosaženým časem a ztráta na absolutní špici je akceptovatelná. Jsem si jist, pokud budeme dále dělat pokroky, tak budeme schopni brzy zajíždět dobré výsledky", byl spokojený Stefan Bradl, který si velmi pochvaloval pomoc inženýrů HRC a mohl s pomocí motor-mapingu tak i trochu změnit svůj jezdecký styl.

Hector Barbera byl se druhým sepangským testem velmi spokojen a liboval si, že si s motocyklem GP12 týmu Pramac stále více rozumí. Španělský jezdec se dostal v konečném hodnocení testů až na šesté místo jako nejlepší pilot s motocyklem Ducati: "Jsem s dnešním dnem velmi spokojen a pocit na mém motocyklu Ducati mám stále lepší a stále více a více rozumím, jak reaguje plynová rukojeť, totiž úplně jinak než loňský motocykl", říkal Španěl, který ztratil pouhých 0.758 sekundy na Caseyho Stonera.

"Musíme ale ještě zapracovat na detailech, a před prvními závody se zlepšit. Jsem s dnešním výsledkem opravdu hodně spokojen", dodal Barbera.

Jeho krajan Alvaro Bautista byl rovněž spokojen především s tím, stejně jako Bradl, že mohl dokonale využít celého testovacího času dnešního dne a posunout se dopředu ve výsledkové tabulce, a dokončit ho na sedmém místě: "Jsem spokojený, že jsem jezdil celý den bez přestání, zatímco první dva dny jsme pouze seděli v boxech a vyjeli na trať jen první den ráno.".

Španěl tak dnes musel absolvovat nejen celý testovací program ze včerejška a k tomu i ten dnešní a to pouze během několika hodin: "Začali jsme hned brzy ráno a krátkou přestávku si dali pouze přes tu nejteplejší část dne. Hlavně jsme se zaměřili na nastavení motocyklu a ačkoliv jsem byl na konci hodně unavený, tak jsem byl spokojen. Bohužel jsem udělal hned v prvním kole prvníhu odpoledního runu malou chybku, pneumatiky ještě nebyly úplně zahřáté a já jsem spadl. Naštěstí jsem se nezranil a mohl jsem začít testovat s druhým motocyklem. Pracovali jsme na nastavení šasí a brzy jsem našel správný  rytmus jízdy. Víme, že nás čeká ještě dlouhá cesta, ale máme ke zlepšování výbornou výchozí pozici", byl šťastný Bautista, který se těší na další test do Jerezu, kde předpokládá další zlepšení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist