Šance pro Alexe de Angelise

Hodně nešťastnou sezónu má zatím jezdec ze San Marina, Alex de Angelis. Nyní se ale zdá, že se může objevit na startu 5 závodů v MotoGP.

Šance pro Alexe de Angelise
Aktuálně je Alex de Angelis jezdcem týmu Scot Moto2 a sedlá motocykl Force GP210. V průběžné tabulce po 6 odjetých závodech je až na 25. místě, ačkoliv patřil před sezónou jako ex-pilot MotoGP k největším papírovým favoritům této kubatury. Tým Scot Moto2 ale trpí chronickým nedostatkem financí a v Silverstone dokonce mechanici tohoto týmu stávkovali. 

De Angelis tam pro zranění nakonec nestartoval a jeho týmovému kolegovi Canepovi "šroubovali" na motorce jeho rodinní příslušníci a kamarádi. Ještě předtím ale nedostal tento tým při testech v březnu ve Valencii zapůjčeny motory Honda, neboť právě firmě HRC (Honda Racing Corporation) dluží tato stáj z loňského roku za pronájem motocyklu Honda RC212 V z roku 2009 částku 500 000 Euro. 

  

Nyní se naskytla tomuto zkušenému pilotovi - celkem 170 startů v závodech Grand Prix, z toho 35 absolvovaných závodů  MotoGP - ale pouze 1 vítězství (2006 ve Valencii - 250 ccm) - šance, jet opět závody MotoGP. Kromě Australana Anthonyho Westa kontaktoval totiž týmový šéf Interwetten GP Paddock Honda Daniel Epp právě Alexe de Angelise v otázce náhradníka za zraněného Hiroshiho Aoyamu.


"De Angelis by byl pro nás jistě smysluplným řešením. Řada lidí totiž neví, co vše znamená jezdit závody MotoGP a co vše musí takový jezdec všechno zvládnout. A Alex to zná a umí. Byl přece také druhý v Indy 2009 (celkově obsadil Alex de Angelis v MotoGP 8. místo a byl nejlepším opravdovým soukromníkem - pozn. redakce). Nabídli jsme mu smlouvu na 5 závodů kubatury MotoGP, včetně jeho domácího závodu v Misanu", říká majitel týmu Interwetten Paddock Grand Prix Daniel Epp.


Nyní tedy právníci zkoumají možnosti, jak Alexe de Angelise uvolnit ze smlouvy s týmem Scot Moto2. Věc má ale jeden háček: týmový šéf Scotu Cirano Mularoni má smlouvu přímo s ministerstvem turistiky v San Marinu. A když chtěl zajít se šekem k vyplacení určité sponzorské částky, tak se nenašla v celém San Marinu banka, která by chtěla tento šek proplatit. Pokud se podaří tento oříšek rozlousknout, tak nic zřejmě nebrání tomu, aby se už při Grand Prix Německa objevil v sedle Aoyamovi Hondy právě Alex de Angelis ze San Marina.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist