S pátečními tréninky jsou u Yamahy spokojeni

Dvojice tovární stáje Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi je po pátečních trénincích mezi pěti nejlepšími. Španěl Lorenzo v kombinaci časů obsadil druhé místo, Ital Rossi byl celkově pátý. Yamaha také v pátek potvrdila prodloužení spolupráce s Monster Energy, jenž bude další dva roky oficiálním sponzorem tovární stáje a titulárním sponzorem stáje Tech 3.

S pátečními tréninky jsou u Yamahy spokojeni
Dopolední první trénink Jorge Lorenzo vyhrál časem 1'45,838 sekundy, když se jako jediný dostal pod hranici minuty a šestačtyřiceti sekund. Dlouho byl vedoucím jezdcem také ve druhém tréninku, ale v něm nakonec obsadil s časem 1'45,580 sekundy druhé místo.
„Po vítězství v Aragonii jsme věděli, že tu možná budeme mít šanci jezdit rychleji a být o něco víc konkurenceschopnější na této zadní pneumatice. Také jsme věděli, že jsme tu loni byli konkurenceschopní a měli dobrou přilnavost,“ řekl v pátek odpoledne Jorge Lorenzo. „Od začátku jsme byli rychlí a lepší než jsme předpokládali. Motorka funguje velmi dobře, můžeme ještě zlepšit nějaké detaily v nastavení podvozku a elektroniky, ale celkově je rychlost motorky velmi dobrá, takže jsem spokojený.“

Nehoda z Aragonie se na Rossiho rychlosti nepodepsala, jen zranění prstu je pro Itala trošku bolestivou záležitostí, protože v pátek jezdil bez injekcí. Přesto byl Valentino Rossi jak dopoledne, tak odpoledne pátý a tato pozice mu také patří v kombinaci časů obou tréninků, kde je jeho maximum na hodnotě 1'45,890 sekundy.
„Na motorce se cítím dobře a nemám žádné specifické potíže,“ řekl Valentino Rossi. „Trošku mě bolí prst, zejména pak při brzdění tam trošku cítím bolest, ale jsem optimistou, protože brzdit můžu a jsem v pohodě, jen to trošku bolí. První den nebyl celkově špatný, byl to dobrý trénink a jsem docela spokojený. Ještě musíme hodně zapracovat, protože zatím hledáme to správné vyvážení, ale pátá pozice není špatná. Mám dobré tempo a jak to tak vypadá, Yamaze se v Motegi daří.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist